Magazín

Šuchli ste auto na parkovisku a zbabelo ušli? Hrozí vám odobratie vodičského preukazu na 12-60 mesiacov!

Parkovanie Ťahanovce - Košice
Zdroj: Redakcia

Do podobnej situácie sa nie je náročné dostať. Už len** parkovanie na** väčších slovenských sídliskách vie byť poriadnym adrenalínovým zážitkom prepojeným s množstvami vulgarizmov popri parkovaní alebo vyparkovávaní. Ak sa vám pri tomto úkone stane, že niekomu "škrtnete" auto, mali by ste to riešiť. V prípade neriešenia problému vám hrozí odobratie "vodičáka" na 12-60 mesiacov a pokuta od 300-1300€.

Drobné poškodenie je možné riešiť aj bez účasti polície, avšak vodič si musí splniť zákonom stanovené povinnosti, medzi ktoré patrí:

  1. zastaviť vozidlo
  2. kontaktovať poškodeného/poškodenú (v prípade parkovania pred nákupným centrom je možné osobu vyhlásiť na informáciach, na rôznych podujatiach sa dá spojiť s organizátorom akcie, a keď nám neostáva nič iné, tak vyrozumenie sa dá urobiť aj prostredníctvom telefónneho čísla 158)
  3. vzájomne si vymeniť osobné údaje
  4. vypísať tlačivo o nehode z PZP
  5. urobiť opatrenia, aby nebola ohrozená plynulosť a bezpečnosť premávky

Súhrnné informácie si môžete pozrieť aj prostredníctvom videa, ktoré zverejnili na svojom facebooku.

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.