Na Sagana sa chystá aj Jaguar

Tour de France je najprestížnejší cyklistický podnik sveta a pre úspech na ňom nehodno podceniť akýkoľvek detail. Team Sky sa spolieha na technickú pomoc firmy Jaguar.
Vydané  Text: 

Na aktuálny ročník pripravila automobilka pre tím ako servisné vozidlo štýlové kombi XF Sportbrake. Počas predposlednej, dvadsiatej etapy, ktorá sa pôjde v sobotu 26. júla ako časovka na 54 km medzi mestami Bergerac a Périgueux ho však zastúpi úplná novinka, vychádzajúca z nedávno uvedeného modelu F-TYPE R Coupé, z produkcie len nedávno vytvorenej firemnej divízie JLR Special Vehicle Operations. Kupé je pre tieto účely osadené špeciálnymi nosičmi, na mieru vyrobenými pre dva tímové bicykle Pinarello Bolide TT. Okrem toho si v batožinovom priestore vezie osobitný napäťový zdroj, dodávajúci energiu celému komunikačnému systému, vysielačkám, mikrofónom, monitorom a ampliónom, ktorými šéf tímu komunikuje s cyklistami. Na zdôraznenie príslušnosti kupé k tímu je jeho karoséria špeciálne sfarbená tímovými farbami a doplnená ďalšími, preň charakteristickými grafikami. Tímové motívy možno nájsť aj v prepracovanom interiéri. F-TYPE R Coupé musí stíhať s najrýchlejšími cyklistami planéty, no pohonnú jednotku má neupravenú. Mechanickým kompresorom preplňovaný V8 objemu 5,0 litra tak dosahuje sériové parametre, výkon 550 k (404 kW) a krútiaci moment 680 Nm.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?