Aktuality

Nissan na parížskom autosalóne 2008

Konceptom je automobil označený Nuvu, ku ktorému zatiaľ neexistuje žiadna fotodokumentácia. Pôjde o vozidielko s rázvorom 1980 mm a vonkajšími rozmermi (dĺžka x šírka x výška) 3000 x 1550 x 1700 mm, ktoré ma poskytnúť výhľad na auto pre budúce desaťročie. Jeho vnútorné usporiadanie má byť 2+1, tretie sedadlo je skladacie. Poháňať ho bude elektromotor, ktorý bude používať aj sériový model EV. Ten automobilka predstaví o rok v Tokiu. Koncept Nuvu zaujme tiež ekologickými materiálmi, či množstvom solárnych panelov, ktorými je podchytené zásobovanie palubnej elektroniky.

Nissan Pixo je pätmiestne mestské auto, ktoré vzniklo v spolupráci so Suzuki. Auto dlhé 3565 mm, široké 1600 mm a vysoké 1470 mm zdieľa väčšinu komponentov s novou generáciou modelu Alto. Poháňa ho ten istý jednolitrový trojvalec. Ten sa na želanie bude kombinovať aj so štvorstupňovou automatickou prevodovkou.

Faceliftom prešiel malý van Note. Zmenami prešla najmä predná časť, vzadu sú nové svetlá. Nissan ponúka tiež nové disky kolies a farebné odtiene. V interiér potešia nové prehľadnejšie prístroje a stredová konzola. Inžinieri popracovali aj na podvozku v záujme lepšieho komfortu. Upravená bola aj ponuka motorov a prevodoviek. Nissan sa sústredí na naftové verzie 1.5 dCi, ktoré by mali dosahovať nižšiu spotrebu vďaka dlhšiemu odstupňovaniu prevodovky.

Nissan v Paríži tiež predstaví novú generáciu systému Connect, ktorý integruje navigáciu, zábavu a komunikáciu. Jeho centrom je nový dotykový displej, ponúka však aj USB konektor a Bluetooth pre pripojenie mobilného telefónu. Prvým modelom s týmto systémom bude faceliftovaný Note, časom sa však dostane aj do ďalších Nissanov.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Prvá jazda - Mazda MX-30 (foto: Ondrej Kroutil pre auto motor a šport, 2020)
Testy

Mazda MX-30: Naozaj ekologická

Keď už Mazda niečo spraví, môžete sa staviť, že to bude poriadne. Tento prístup zvolila aj pri svojom historicky prvom elektromobile. A k tomu, či ho potrebujete, zaujíma nezvyčajne úprimný postoj.