Stop pre veľké SUV od BMW

Vedenie BMW sa rozhodlo zastaviť projekt vývoja veľkého SUV, ktoré malo prísť na trh s označením X7.
Vydané  Text: 

Podľa pôvodných plánov chcelo BMW korunovať svoju ponuku SUV veľkým modelom X7, ktorý by si to namieril proti konkurencii kalibru Mercedes-Benz GL, Audi Q7 či Range Rover. Vzhľadom na rastúce ceny ropy a slabnúci dopyt na kľúčových trhoch ako USA však BMW svoje plány prehodnotilo. Model X7 sa tak odobral do večných lovísk, no SUV ofenzíva z bavorska sa nezastaví. V budúcom roku je v pláne niečo z opačného konca ponuky: malé SUV X1. Mníchovská automobilka tiež prehodnotila svoje ekonomické vízie pre rok 2008. Očakáva pokles zisku, za ktorým stojí nie len pokles záujmu o pažravé autíčka ale stále horší kurz dolára. BMW, ale aj ďalší výrobcovia, tak musia počítať so znižovaním objemu produkcie a tiež presmerovaním vývoja na stále úspornejšie automobily.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.