Väth V63RS Clubsport

Spoločnosť Väth Automobiltechnik z nemeckého Hösbachu si zobrala na mušku Mercedes-Benz triedy C vybavený osemvalcovým motorom objemu 6,2 litra a obdarila ho výkonom 430 kW (585 k).
Vydané  Text: 

Zvýšenie výkonu zo sériových 350 kW (449 k) na extrémnejších 430 kW (585 k) dosiahli špecialisti spoločnosti Väth predovšetkým prostrednítvom úpravy zberného potrubia, ktoré je vyrobené z vysokoušľachtilej ocele. Modifikovaný bol takisto katalyzátor a zmeny sa samozrejme dotkli aj riadiacej jednotky motora. Výsledné parametre stoja za to: Väth V63RS Clubsport dosahuje maximálny krútiaci moment 690 Nm, pričom vozidlo dokáže uháňať rýchlosťou až 325 km/h, ktorá je navyše elektronicky limitovaná. Ktovie kam by sa až vyšplhala ručička tachometra bez regulácie… Na zastavenie takéhoto extrémneho cestného rýchlika je potrebná aj adekvátna brzdová sústava. V63RS dostal kotúče s mohutným priemerom 390 mm a špeciálnu brzdovú kvapalinu určenú pre pretekárske modely, ktorá dokáže odolať vyšším teplotám. Zvýšenie prítlaku vpredu o 12 kilogramov zabezpečila upravená predná kapota vyrobená z karbónu. Zadný prítlak o 9 kilogramov zvyšuje nový decentný zadný spojler. V interiéri nájdu zákazníci športové sedadlá a nechýbajú tu luxusné prvky ako TV/DVD.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?