Carlsson CK50

Silnejší, rýchlejší a luxusnejší Mercedes GL 500: to je v skratke výsledok komplexného tuningu od úpravcu z juhonemeckého Merzigu.
Vydané  Text: 

Základom úpravy je motorový kit, ktorý z pôvodných 285 kW (388 k) benzínového osemvalca vyčaruje až 320 kW (435 k). Málo? Tak si pripočítajte ešte maximálnych 600 Nm krútiaceho momentu, ktorého vrchol sa rozťahuje rovnou čiarou od 2800 až do 4800 otáčok. Vyladená sila rozbehne robustný luxusný cestno-terénny krížnik na stovku iba za 6,1 sekundy a zastaví ho buď pud sebazáchovy vodiča, alebo maximálna rýchlosť 248 km/h. A aby ste dynamiku týchto čísel nielen cítili, ale aj počuli, tak u Carlssona pripravili dva páry výfukov s oválnymi koncovkami z nehrdzavejúcej ocele. Na jazdnej dynamike pridá Carlssonu CK50 nielen vyšší výkon motora, ale aj špeciálne pre Mercedes GL500 vyvinutý elektronický systém znižovania podvozka nazvaný C-Tronic. Ten dokáže spustiť podvozok zhruba o 35 mm bližšie k vozovke, pracuje však inteligentne, a keď auto ide po zlej ceste, ktorá si žiada využiť maximálny možný zdvih odpruženia kolies, tak auto spustí adekvátne menej, resp. ho znovu zodvihne. Carlsson ponúka pre triedu GL aj dva typy svojich exkluzívnych diskov kolies. V kombinácii s typom 2/11 BE dostane zákazník pneumatiky rozmeru 305/35 R22, na disky typu 1/11 Evo BE vám natiahnu rozmer „iba“ 295/35 R22. Poriadne zatriasť prasiatkom vám pomôže aj modifikácia interiéru. O konkrétnych prvkoch nemecký tuner nehovorí, podľa všetkého preto, že vám do kabíny dokáže napchať koľko len chcete kože, alcantary, dreva, či karbónu, podľa vašej individuálnej chuti a samozrejme rozpočtu.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?