Chevrolet Cruze

Neustále zvyšovanie cien ropy a pokles predaja vozidiel na americkom trhu doviedli koncern GM k logickému rozhodnutiu. Pod značkou Chevrolet sa od roku 2009 bude na európskych trhoch predávať model určený do nižšej strednej triedy s menom Cruze.
Vydané  Text: 

Vývoj Chevroletu Cruze si zobral na starosť globálny tím dizajnérov a inžinierov. Rozhodli sa postaviť automobil s celkovou dĺžkou 4,6 metra, ktorý by mal vnútorným priestorom a objemom kufra podlomiť nohy konkurencii. Model Cruze bude mať úplne novú dizajnovú tvár, ktorá sa v budúcnosti objaví aj na ostatných modeloch značky. Chevrolet sľubuje vysokú úroveň bezpečnosti a aj nadpriemernú kvalitu vypracovania. Na európske trhy by sa mal tento kompakt s americkými génmi dostať na jeseň roka 2009, pričom značka plánuje výrazne expandovať aj na ruský trh.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.