F1: Toyota dostala na víkend čierne krídla VIDEO

Tím Panasonic Toyota Racing nastúpi počas Veľkej ceny Veľkej Británie vo farbách najnovšieho filmu o Batmanovi s titulom Temný rytier, ktorý práve prichádza do kín.
Vydané  Text: 

Temný rytier je pokračovaním predošlého filmu Batman začína. Režíroval ho Christopher Nolan a hlavnú postavu stvárnil Christian Bale. Motívy z filmu budú okrem monopostov Toyota TF108 viditeľné aj na kombinézach jazdcov a tímovom motorhome. Okrem toho sa na okruhu v Silverstone predviedli aj vozidlá z filmu Batmobile a Bat-Pod. Len pre porovnanie Batmobile by sa so šŕkou 3 metre nezmestil ani na bežné cesty, dlhý je 4,5 metra a váži 2,5 tony. Zaujímavé je predné zavesenie, ktoré nevyužíva žiadnu konvenčnú nápravu a preto je vozidlo extrémne obratné. Dokaže tiež vyskočť do výšky 1,2 až 1,8 metra a preskočiť vzdialenosť 18 metrov. Monopost F1 Toyota je síce dlhší (4,6 metra), no so šírkou 1,8 metra by ho pustili aj do bežnej premávky a halvne váži len 650 kg. Nejde o prvý prípad propagácie filmu v motoršporte. Pred pár rokmi v Monte Carle nastúpil tím Jaguar vo farbách filmu Danyho dvanástka. Vtedajší pilot Christian Klien stratil po kolízii cenný diamant umiestnený na nose monopostu. Neskôr ešte Jaguar nastúpil vo farbách Terminatora 3. Nasledovnícky tím Red Bull prenajal svoje monoposty pre zmenu Supermanovmu návratu či Hviezdnym vojnám: Epizóde 3. Americký šampionát IndyCars využili na propagačné účely tvorcovia Hulka či najnovšieho Indiana Jonesa. Zoznam filmov propagovaných v NASCAR by vydal na samostatný materiál.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?