Nový šesťvalec Audi 3.0 TFSI

Audi rozširuje svoju motorovú ponuku o vysokovýkonnú chuťovku s označením 3.0 TFSI. Nasadenie prepĺňaného šesťvalca zatiaľ nie je známe.
Vydané  Text: 

Šesťvalcový agregát usporiadaný do V s priamym vstrekovaním benzínu má objem 2995 cm3 a hoci nesie označenie TFSI, prepĺňa ho kompresor typu Roots s maximálnym plniacim tlakom 0,8 baru a medzichladičom stlačeného vzduchu, ktorý je umiestnený medzi radmi valcov. Výkonové parametre nového motora sú 213 kW (290 k) pri 5000 ot/min a 420 Nm v rozpätí 2500 – 4850 ot/min. Maximálne otáčky sú 6500 za minútu. Priemerná spotreba závisí od modelu, Audi však tvrdí, že s každým autom sa zmestí pod 10 litrov na 100 km. Agregát spĺňa emisnú normu Euro 5. Konštrukčne je určený pre všetky modely s pozdĺžne zabudovanou pohonnou jednotkou, teda A6 či A8. Je pravdepodobné, že nový agregát bude debutovať buď pri facelifte modelu A6 alebo v novom štvordverovom kupé A7.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.