Bláznivý koncept Toyota Aygo Crazy

Aj zástupca kategórie miniautomobilov dokáže narobiť veľký krik. Hlavne keď sa v ňom nachádza turbomotor 1.8 VVT-i s výkonom 147 kiW (200 k).
Vydané  Text: 

Primárnou funkciou konceptov je ukázať sa verejnosti, reálna jazda za volantom tak ostáva len v teoretickej rovine. To však neplatí pre model Aygo Crazy. Ako už napovedá samotné slovko „crazy“, ide o autíčko, s ktorým by sa naozaj dalo vyblázniť. Túto nákupnú tašku vážiacu len 1050 kg totiž poháňa prepĺňaný agregát 1.8 VVT-i uložený za prednými sedadlami v kabíne, ktorý dosahuje 147 kW (200 k). Navyše, vo výbave nenájdete žiadnych elektronických pomocníkov, chýba ESP, ABS či dokonca aj posilňovač riadenia. Krátke previsy na oboch stranách, výkonný motor a absencia elektroniky robí z Aygo Crazy mestskú motokáru. Maximálna rýchlosť vyše 200 km/h nie je až tak podstatná. Dôležitá je obratnosť, agilita a samozrejme zvedavé oči okoloidúcich.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.