Gemballa Avalanche 600 GT2 EVO

Načo zbytočné slová, stačia tieto čísla: 442 kW (600 k), 0-100 km/h za 3,5 sekundy a maximálka 320 km/h.
Vydané  Text: 

Ako už napovedá samotný názov, základom tohto extrémneho superšportu je Porsche 911 GT2. Viacero komponentov však prešlo výraznými úpravami. Špecialisti firmy Gemballa sa zamerali hlavne na motor, z ktorého dostal vyšší výkon. Zmenami prešiel aj chladič, výfukový či brzdový systém. Upravená pohonná jednotka dosahuje výkon 442 kW (600 k) a maximálny krútiaci moment 840 Nm. Extrémna sila je prenášaná na zadné kolesá, ktoré majú priemer dvadsať palcov. Zrýchlenie z nuly na tempo 100 km/h zvládne tento model za 3,5 sekundy a ručička tachometra sa zastaví až na 320 km/h. Výnimočnosť vozidla podčiarkuje dvojfarebné exteriérové prevedenie, interiér by sa dal charakterizovať ako kombinácia športovosti a luxusu. Prípadní zaujemcovia si môžu Gemballu Avalanche do značnej miery individualizovať.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.