Plavkové vydanie Sports Illustrated po štvrtýkrát na Slovensku

Tradičný špeciál časopisu Sports Illustrated vychádza na Slovensku ako príloha k magazínu auto motor a šport začiatkom leta. Tohto roku sa na stánky dostane 16. júna.
Vydané  Text: 

Kombináciu krásy 19 supermodeliek a fantázie špičkových svetových fotografov, ktorí plavkovú módu na najmalebnejších a najexotickejších miestach Zeme, ponúka vydavateľstvo Motor-Presse Slovakia slovenským čitateľom vo vysokom vydavateľskom štandarde už po štvrtý raz. Veteránka plavkového vydania Marisa Miller sa po siedmich rokoch prvýkrát dostáva na obálku. Autorom titulnej fotografie je Raphael Mazzucco, ktorý záber nafotil počas dvojdňového fotografovania na ostrove St. John na amerických Panenských ostrovoch. Vo vydaní nájdeme aj ďalšie favoritky plavkového špeciálu, ako sú Brooklyn Decker, Selita Ebanks, Bar Refaeli, Tori Praver, Daniella Sarahyba, Irina Shayk, Anne V a Jessica White. Vo vydaní debutujú roztlieskavačky NFL (národná futbalová liga) a po desiaty raz sa vracajú majstrovské diela bodypaintingu. Plavkové vydanie Sports Illustrated je v USA veľkou udalosťou. Od roku 1995 prichádza na trh ihneď po finálovom zápase amerického futbalu Super Bowl. Tohtoročné vydanie pre americké publikum uviedol odhalením obálky vo svojom televíznom The Late show populárny talkmaster David Letterman. Súčasne s uvedením plavkového vydania sa spustila multimediálna stránka SI.com/swimsuit, kde je každá modelka a každý záber s videom, čo znamená viac než 60 videí celkovej dĺžky vyše 100 minút. Ak návštevníka stránky neuspokojí práca tvorcov, môže si z niektorých fotografií vyskladať vlastný 45-sekundový film s hudbou. Na stránke je 1500 exkluzívnych fotografií, sekcia bodypaintingu, galéria obálok, downloadovateľný kalendár, ako aj archívy minulých vydaní. Z nákladových dôvodov je slovenské vydanie mierne zredukovane, no zostali všetky najzaujímavejšie časti: Rusko, Izrael, Maui (Havaj), Bodypainting, Roztlieskavačky, Panenské ostrovy USA, Nikaragua a Tajná záhrada. Každoročné špeciálne vydanie prestížneho amerického športového magazínu zhliadne aj 60 miliónov ľudí na 250 miliónoch zobrazení na stránke SI.com/swimsuit. Niekoľko zaujímavých údajov z amerického trhu. Tohtoročné plavkové vydanie vyšlo v náklade 4,5 milióna výtlačkov. Cena výtlačku je $6.99. Plavkové vydanie je špeciálom týždenníka Sports Illustrated, ktorý zasahuje cieľovu skupinu vyše 20 miliónov, z toho 16 miliónov mužov. Priemerný zárobok domácností, v ktorých čítajú Sports Illustrated je 20% nad priemerom USA. Tím plavkového vydania pozostáva z 3 redaktorov na plný úväzok celoročne. Z toho 75 dní sa fotografuje priemerne 10 hodín denne, no už 3 hodiny pred svitaním prebieha príprava. Približný počet fotografií: 90 000. Editovanie filmov trvá 6 mesiacov. Každú modelku fotografujú priemerne 3 dni. Počet plaviek na výber každý rok: 10 000. Počet modeliek na výber každý rok: 100-110.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.