Technológia pre recykláciu CO2

Britská firma Origo Industries vyvinula technológiu, ktorá zachytáva CO2 z výfukových plynov auta a umožňuje transformovať ho na inú formu energie.
Vydané  Text: 

Všetko spočíva v prístroji, ktorý je schopný filtrovať zachytený plyn cez riasy a následne ho skvapalňuje do formy bionafty, ktorú môžete naliať späť do nádrže auta alebo inak využiť v domácnosti. Za rok takto môžete získať až 2500 litrov. Presný princíp fungovania sa nám zistiť nepodarilo, no je natoľko zaujímavý, že sa tejto technológii ešte budeme venovať.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?