29 rokov Mercedesu triedy G aj s AMG

Len málo súčasných automobilov sa môže pochváliť označením nezmar. Jedným z nich je Mercedes triedy G, ktorý sa v takmer nezmenenej podobe vyrába už 29 rokov.
Vydané  Text: 

Automobilka zo Stuttgartu jej preto dopriala decentnú aktualizáciu. Jej súčasťou je nová maska chladiča s tromi lamelami či nové 18-palcové disky kolies. Motorová ponuka obsahuje dve položky: diesel CDI V6 s výkonom 165 kW (224 k) alebo nový výkonný benzínový osemvalec 5.5 s hodnotami 285 kW (388 k) a 530 Nm. V ponuke ostávajú 3 karosárske varianty: krátke a dlhé kombi a kabrio. Zoznam výbavy posilnila najnovšia generácia telematického systému a integrované rozhranie Bluetooth pre mobilné telefóny. Za príplatok je k dispozícii aj konzola s konektormi pre externé audioprehrávače. Model G500 obsahuje sériovo navigačný systém Command APS s hlasovým ovládaním, ku ktorému sa dá doobjednať ešte televízny prijímač a cúvacia kamera. Špičková verzia G 55 AMG teraz disponuje výkonom 373 kW (507 k), ktorý dodáva kompresorom prepĺňaný agregát 5.5 V8. Auto s ním zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy. ESP dostalo novú riadiacu jednotku, takže jeho zásahy sú rýchlejšie a presnejšie. Okrem toho do jeho portfólia pribudol asistent pre rozjazd do kopca. Zvonka spoznáte G 55 AMG podľa chrómových doplnkov, pneumatík s rozmerom 275/55 R 19 a do strán vyvedených výfukov.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.