Downsizing podľa GM

Koncern General Motors prináša do svojich malých a kompaktných modelov novú zaujímavú pohonnú jednotku.
Vydané  Text: 

Jednou z najpopulárnejších realizácii zmenšovacej filozofie súčasnosti je prepĺňaný agregát s objemom okolo 1,4 litra. Preto asi nikoho neprekvapí, že sa týmto smerom vybrali aj v GM. Agregát je namierený do výkonového rozpätia 88 kW (120 k) až 104 kW (140 k). Podľa predstaviteľov koncernu je oproti porovnateľne výkonným neprepĺňaným motorom o 8 % úspornejší. Ďalším prínosom bude splnenie emisnej normy EURO 5. Konkrétne modely, do ktorých sa bude nová pohonná jednotka montovať, ako aj uvedenie na trh sme sa zatiaľ nedozvedeli. Druhou novinkou je 1.6 CNG Turbo, ktorý spaľuje zemný plyn. Tento agregát, ktorý sa už ponúka v modeli Zafira, dosahuje výkon 110 kW (150 k).
Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.