Lexus IS-F na Slovensku

Prémiová značka Lexus vstúpi začiatkom mája 2008 na slovenský trh s vysokovýkonným športovým sedanom IS-F.
Vydané  Text: 

Auto poháňa osemvalec 5.0 s výkonom 311 kW (423 k) a maximálnym krútiacim momentom 505 Nm. Motor je vybavený vstrekovaním D-4S a variabilným časovaním sacích ventilov VVT-iE. Vysoký výkon sa prenáša na zadné kolesá cez 8-stupňovú prevodovku DSS, ktorá ponúka možnosť manuálneho aj automatického radenia. Asi nikoho neprekvapí, že Lexus IS-F dosahuje zaujímavé dynamické hodnoty. Z 0 na 100 km/h mu to trvá len 4,8 sekundy, ručičku rýchlomera elektronika nepustí cez 270 km/h. O zotrvanie na ceste sa okrem vodiča stará aj portfóliio eletrktonických systémov. Komfort jazdy reguluje systém Sport VDIM s dvoma prednastaveniami a možnosťou vypnutia. Uši posádky pohladí audiosystém Mark Levinson, vo výbave tiež nechýbajú adaptívne bi-xenónové svetlomety, parkovacia kamera a navigačný systém. K základnej cene 2 299 000 Sk s DPH si tak môžete doplatiťž už len metalízu a strešné okno.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.