Autosalón Bratislava: luxusné automobily a SUV

V našom prehľade debutantov sa posúvame stále vyššie a vyššie. Dnes sa pozrieme medzi luxusné automobily a do segmentu so skratkou SUV.
Vydané  Text: 

Čerstvý vietor do vyššej strednej triedy prináša druhá generácia [Cadillacu CTS](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100203/180067/Cadillac-CTS-Zapadny-vietor). Jeho konkurenti však nespia, Mercedes predstaví faceliftovanú podobu modelu [CLS](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/200290/Mercedes-CLS-facelift). Kráľom luxusných limuzín sa však určite stane Maybach 57S. Americký koncern Chrysler prinesie dva rodinné modely Dodge Journey a Chrysler Grand Voyager. Pravdepodobne najmenším SUV na autosalóne bude Ford Kuga, tento prívlastok ho však v súboji s konkurneciou nijako nehendikepuje. Rovnakých zákazníkov chce zaujať aj [Renault Koleos](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/210286/Renault-Koleos), ktorý sa v Ženeve konečne predstavil v sériovej podobe. Segment kompaktných SUV obohatí aj Subaru novou generáciou modelu [Forester](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100203/194416/Subaru-Forester-Povysenie). Vedľa neho sa predstaví osviežený model Tribeca s novým šesťvalcom 3.6. Nissan prinesie ukázať novú generáciu imidžového modelu [Murano](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/182183/Druha-generacia-Nissanu-Murano) s netradičnou prevodovkou CVT. Ešte netradičnejším modelom chce zaujať BMW, ktoré predstaví prvé športové terénne kupé X6. Novinkou pre bavorskú značku je päťdverová karoséria so splývajúcou zadnou časťou. Náročnejších priaznivcov terénnych vozidiel osloví nová generácia Jeepu Cherokee. Najväčším off-roadom však bezpochyby bude [Toyota Land Cruiser V8](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100203/182334/Fiat-Croma-Rodinkarstvo), ktorá sa ponúka v päť- aj sedemmiestnej verzii.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.