Slováci začali kupovať jazdené kabriolety, najčastejšie je v ponuke tento bavorák za pár tisíc

Kabriolety sú síce celkom okrajovou časťou slovenského trhu ojazdených automobilov, ale ich počet v ponuke na trhu sa od covidu zvýšil.

Záujem je o nízkorozpočtový Renault Megane, najčastejšie je v predaji BMW 3 Cabrio.
Ojazdený kabriolet si dnes zaobstaráte už od sumy okolo 2000 €.
Vydané Text: 

Teplé počasie v rámci posledných dní láka mnohých na výlety a cestovanie. Pre niekoho je zdrojom zážitkov jazda motocyklom, viacerí však stále dávajú prednosť bezpečnejším autám.

Niektoré totiž dokážu prinášať voľnosť a nebo nad hlavou rovnako ako motorky. Kabriolety sú síce celkom okrajovou časťou slovenského trhu ojazdených automobilov, ale ich počet v ponuke na trhu sa od covidu zvýšil. Za prvých päť mesiacov tohto roku ponúkol sekundárny trh jazdených vozidiel na Slovensku 1 978 áut so sťahovacou strechou, čo je oproti roku 2022 takmer desaťpercentný nárast.

Vyplýva to z analýzy trhu, ktorú pravidelne pripravuje spoločnosť AURES Holdings.

Ojazdené kabriolety sú všeobecne staršie než bežné ojazdené autá na tuzemskom trhu. Ich stredná hodnota veku sa pohybuje okolo pätnástich rokov, pritom majú ale nižší kilometrový nájazd. Ten sa pohybuje pod hranicou 150 000 kilometrov, oproti 160 tisícom, ako je to pri bežných ojazdených autách.

Jazdený kabriolet dnes zaobstaráte už za 2000€

Najčastejšie ponúkaným vozidlom so sťahovacou strechou bolo v tomto roku BMW radu 3 s mediánovou cenou 8 000 eur, strednou hodnotou veku 16 rokov a najazdenými 197 000 kilometrami.

Nasledovali Volkswagen Golf, Mercedes SLK, Volkswagen Eos a nízkorozpočtový Renault Megane. Jeho mediánová cena bola 3 250 eur a vek 16,3 roka.

Renault Megane Convertible/Cabrio (2006)

Renault Megane Convertible/Cabrio (2006)

Najdrahším kabrioletom, ktorý sa v slovenskej inzercii medzi januárom a májom tohto roku objavil, bol zánovný model Aston Martin DB11 s cenovkou 208 618 eur.

Nasledovalo štvorročné Lamborghini Huracan za 188 900 eur a potom trojročné Lamborghini Murcielago za 183 900 eur.

Aston Martin DB11 Volante (2019)

Aston Martin DB11 Volante (2019)
ODPORÚČANÉ


ZO SVETA

Nové 100 % clo na elektromobily z Číny bude realitou! A to je len začiatok

  • Americký automobilový priemysel a regulačné orgány sa obávajú, že ak sa čínske elektrické vozidlá dostanú do Spojených štátov, domáce značky im nebudú schopné konkurovať. Bidenova administratíva však údajne dospela k tomu, čo považuje za riešenie: Na čínske elektrické vozidlá zavedie plné 100-percentné dovozné clo.