Faceliftovaný Lexus GS na Slovensku

Importér automobilov Lexus uviedol na slovenský trh prepracovanú verziu modelu vyššej strednej triedy GS.
Vydané  Text: 

Automobil sa ponúka v troch verziách: základný šesťvalec GS300, nový špičkový osemvalec GS 460 a hybrid GS 450h. Auto má zľahka upravený vonkajší aj vnútorný dizajn. Pod kapotou zaujme hlavne špičkový 4,6-litrový agregát V8 s priamym a nepriamym vstrekovaním D-4S a elektronicky riadeným časovaním ventilov VVT-iE. Nová pohonná jednotka dosahuje výkon 255 kW (347 k), čo je o 23% viac ako v modeli GS 430, napriek tomu je však ekologickejší. Tento motor je spriahnutý s novou osemstupňovou inteligentnou automatickou prevodovkou. Adaptívny podvozok môže byť za príplatok vybavený systémom aktívnych stabilizátorov. Základný model GS 300 sa bude predávať od 1 599 000 Sk, verzie GS 460 a GS 450h budú ponúkané za 2 099 000 Sk.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.