Aktuality

Lade príde na pomoc šéf Dacie

Posledné roky nie sú pre automobilku Lada veľmi úspešné. Každým rokom strácajú podiel na trhu a zároveň jej vývoj nových modelov Vesta a Xray spôsobil značné finančné problémy.

Lade príde na pomoc šéf Dacie

Možno aj to bolo dôvodom prečo odstupuje doterajší šéf AutoVAZu, Švéd Bo Andersson, ktorý automobilku viedol posledné tri roky. Ten odstúpi zo svojho postu už štvrtého apríla.

Jeho nástupcom bude Nicolas Maure. Ten posledných 16 rokov pracoval pre automobilku Renault, ktorá má spoločne s Nissanom väčšinový podiel v AutoVAZe. Doteraz bol Maure vo vedení Rumunskej automobilky Dácia. Počas jeho pôsobenia sa Dacii podarilo vypracovať na najrýchlejšie rastúcu automobilku v Európe. Kto bude nástupcom Maurea v Dacii ešte nie je známe. Ambíciou Renaultu je čo najrýchlejšie vrátiť Ladu späť do čiernych čísel a upevniť pozíciu lídra na domácom trhu.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?