Aktuality

Volvo chce zjednotiť nabíjanie elektromobilov

Automobilka Volvo sa rozhodla založiť asociáciu Charging Interface Initiative, ktorá sa má podieľať na vývoji štandardizovaného nabíjacieho systému. Podľa viceprezidenta oddelenia výskumu a vývoja automobilky, Petra Mertensa, je dôležité zaviesť jednotný systém nabíjania, ktorý by štandardizoval a zjednodušil nabíjanie.

Volvo chce zjednotiť nabíjanie elektromobilov

Asociácia prišla s projektom Kombinovaného nabíjacieho systému (CCS). Ako už napovedal názov, systém by kombinoval rôzne spôsoby nabíjania. Vďaka tomu bude možné trojfázové nabíjanie s maximálnym príkonom až 43 kW, tak ako nabíjanie jednosmerným prúdom s príkonom 200 kW a možnosťou zvýšenia až na 350 kW. Nabíjací systém však ešte musí prejsť certifikáciou.

Volvo chce zjednotiť nabíjanie elektromobilov

Volvo ma záujem rozširovať svoje aktivity v oblasti hybridných a elektrických automobilov. V budúcnosti chce zákazníkom ponúknuť na výber aj plug-in hybridné verzie každého nového modelu, s ktorým príde automobilka na trh. Okrem toho chce už v roku 2019 predstaviť aj vlastný elektromobil na modulárnej platforme SPA.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?