Aktuality

Mazda predstavila malé SUV CX-3

Hlad klientov po SUV je veľký, hlavne v segmente pod kompaktnými SUV. Mazda preto prichádza s obohatením ponuky modelom, ktorý jej doteraz v palete chýbal. Stáva sa ním nová Mazda CX-3, ktorá mieri do stále obľúbenejšieho segmentu malých crossoverov. Po štylistickej stránke nejde o žiadne prekvapenie, auto pokračuje vo firemnom štýle Kodo. CX-3 na prvý pohľad pripomína najviac model Mazda2, ktorého predaje majú štartovať v nadchádzajúcich týždňoch.

Mazda predstavila malé SUV CX-3

Prednej časti dominuje robustná päťuholníková maska chladiča, ktorej spodná časť je orámovaná masívnou chrómovanou lištou, prestupujúcou až do združených svetiel. Nezvyčajne sú riešené stĺpiky C, ktorých oblúk sa ostro kríži s prestupujúcou hranou spojlera nad zadným oknom.

Úplne nová Mazda CX-3 má rovnaký rázvor naprav ako Mazda2 (2,57 m), je však 4,27 m dlhá, 1,77 m široká a 1,55 m vysoká. Pohon zaistia známe štvorvalce SKYACTIV, základný benzínový dvojliter bude poháňať iba predné kolesá, silnejšia verzia so 110 kW bude výhradne 4×4. Motory sa budú kombinovať so 6-stupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou.

Mazda predstavila malé SUV CX-3

Jediným nafotvým motorom je vznetový štvorvalec SKYACTIV-D s objemom 1,5 litra, ktorý slávil premiéru v kompakte Mazda2. Štandardom má byť pohon predných kolies, priplácať sa bude dať aj za pohon všetkých kolies. V európskych dealerstvách sa novinka začne objavovať v priebehu nadchádzajúcej jari.

Mazda predstavila malé SUV CX-3

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?