Ferrari 458 Speciale A len pre 499 vyvolených

Otvorená verzia najrýchlejšieho osemvalcového Ferrari všetkých čias bude exkluzívny limitovanou edíciou. Vznikne len rovnaký počet kusov ako zo superšportu LaFerrari.
Vydané  Text: 

Rad osemvalcových Ferrari 458 sa rozrastá o novú variantu, ktorá je zo všetkých najatraktívnejšia, zároveň ale aj najdrahšia a najexkluzívnejšia. Dostane sa totiž len do garáže 499 šťastlivcov, ktorí budú pri objednávaní dostatočne rýchli. Päť rokov od uvedenia východzieho kupé 458 Italia a rok po rozšírení ponuky o ostrejšiu verziu 458 Speciale sa pridáva nové prevedenie označené 458 Speciale A. Písmeno A je skratkou slova „Aperta“, ktoré v taliančine značí otvorenú karosériu. Oficiálne teda žiadny „Spider“, ako Ferrari tradične nazýva modely so sťahovacou strechou. Novinka nadväzuje na predchádzajúci model Ferrari Scuderia Spider 16M, ktorý vznikol tiež v počte 499 kusov ako pripomienka 16 titulov v pohári konštruktérov F1 a symbolická bodka za kariérou predchádzajúcej generácie osemvalcových Ferrari (rad 430). Motor s výkonom 445 kW (605 koní) je zhodný so 458 Speciale a teda o 35 koní silnejší ako v bežnom 458 Spider. Otvorená karoséria je ťažšia o 50 kg, to je dosť málo na to, aby akcelerácia z 0 na 100 km/h zostala rovnakých 3,0 sekundy ako pri výkonnejšej verzie kupé. Na dvojstovke je tento ostrý spider už za 9,5 sekundy … Kto bude mať šťastie a objedná si toto vozidlo, musí počítať s primerane vysokou cenovkou. Konkrétne okolo 230 tisíc eur.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.