Dekra 2014: Spoľahlivosť áut po 150 000 km

Chlieb spoľahlivosti sa láme po poriadnej dávke kilometrov. Výsledky Dekry ukazujú, ktoré autá majú po 150 000 kilometroch najmenej porúch.
Vydané  Text: 

V intervale medzi 100 a 150 najazdených kilometrov sa poradie opäť mieša, vedenie si však naďalej udržiavajú nemecké značky. Medzi malými autami sa na prvú priečku dostalo Mini, vyrábané dnes pod krídlami BMW. Hneď za ním nasledujú dva najmenšie modely, ktoré v Európe predáva Toyota. Technika tejto japonskej automobilky zjavne pomohla aj Citroënu C1, ktorý sa vyrába v Českej republike spolu s Peugeotom 107 a Toyotou Aygo. Francúzske miniauto sa vďaka tomu dostalo do prvej päťky najspoľahlivejších. **Písali sme**: [Dekra 2014: V spoľahlivosti áut dominujú Nemci](http://www.autoviny.sk/novinky/Dekra%202014:%20V%20spo%C4%BEahlivosti%20%C3%A1ut%20dominuj%C3%BA%20Nemci) V segmente kompaktov vystrčil rožky na prvom mieste VW Golf (a Jetta), nechýbajú japonské stálice Honda Civic a Toyota Auris. Opel medzi najspoľahlivejšími autami strednej triedy? Nemecká neprémiovka očividne plní svoje sľuby o zlepšení kvality a Insignia sa zaradila pred BMW 3, schopné kúsky pritom kúpite už za menej ako 12 000 €. **Písali sme**: [Dekra 2014: Spoľahlivosť áut po 100 000 km](Dekra%202014:%20Spoľahlivosť%20áut%20po%20100%20000%20km) Aj v ďalších segmentoch pokračuje dominancia nemeckých prémiových značiek. Medzi MPV poskočil na čelo VW Golf Plus, francúzske autá tu však už nenájdeme. Dobrú spoľahlivosť ukázal model Caddy medzi malými užitkovými autami. Do prvej päťky sa tu prepracoval aj Renault Trafic, s hodnotnou 22,2 to však už aj tak žiadna sláva nebude. V každom prípade výsledky od Dekry ukazujú, že kúpa ojazdeného auta nemeckej výroby je najistejšia a vytiahne z majiteľa najmenej peňazí na neočakávaný servis.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?