Toto od značky MG asi nikto nečakal. Nádherný 2-miestny kabriolet MG CYBERSTER jazdí za 2 € na 100 km

Značka MG odhalila prvé zábery modelu Cyberster.

Do európskeho predaja sa dostane už o rok v lete
Zaujme veľmi lacnou prevádzkou vďaka čisto elektrickému pohonu
Vydané  Text: 

Ak ste čakali na to, kedy konečne príde nový elektrický automobil s tradičným dizajnom dvojmiestneho roadstera s otvorenou strechou, dočkali ste sa. A bude v predaji aj v Európe, očakávane teda aj na Slovensku.

Ide o MG Cyberster a na európske trhy sa dostane už v lete budúceho roka, kedy MG oslavuje 100. výročie svojho založenia.

 

MG hovorí, že Cyberster bude „game changer“, pokiaľ ide o vnímanie značky, keďže sa vracia k minulosti spätej so Spojeným kráľovstvom, kedy jej boli jej športové modely ikonické. Model bol však odhalený v rámci autosalóna v Šanghaji.

Čo popri klasickom automobilom dizajne prednej časti a profilu zaujme ešte viac, sú nahor otvárateľné „nožnicové“ dvere.

 

Inzercia

Médiá s odvolaním sa na informácie z čínskeho ministerstva informácií a technológií (MIIT) hovoria, že auto bude dlhé 4540 mm. Vstupná verzia bude mať max. výkon 250 kW z elektromotora uloženého vzadu, zatiaľ čo verzia najvyššej špecifikácie bude dosahovať max. výkon 400 kW s pridaním druhého motora poháňajúceho prednú nápravu, uvádza Automotive News Europe s odvolaním sa na MIIT ([zdroj](https://europe.autonews.com/shanghai-auto-show/mg-returns-roadster-past-electric-cyberster)).

 

ODPORÚČANÉ