Aktuality

Ford odhalil športový model PUMA ST POWERSHIFT, chce zaujať novým podvozkom a bohatou výbavou

  • Ford predstavil nové SUV Puma ST Powershift s najvýkonnejšou verziou 1,0-litrového motora EcoBoost a sedemstupňovou automatickou prevodovkou.
  • Využíva podvozok vylepšený športovými technológiami, mild-hybridný motor je od Ford Performance a ponúka exkluzívnu farbu ST Azura Blue.
  • Reliéfny splitter Ford Performance integrovaný do predného nárazníka zvyšuje prítlak v prednej časti o takmer 80 % v porovnaní so štandardnou Pumou.

O pol litra menej objemu, ale s automatom

Pred niekoľkými dňami značka Ford predstavila v nemeckom Kolíne nad Rýnom športovú verziu svojho crossovera Puma. Puma ST Powershift vychádza z verzie ST, no ponúka niekoľko estetických doplnkov, ktoré novinku odlišujú, navyše modernizáciou prešiel aj podvozok. To hlavné je však menší motor a automatická prevodovka.

Podľa slov automobilky má vďaka otočnému nosníku zadného zavesenia vyššiu torznú tuhosť 2000 Nm/stupeň, čo je nárast o viac ako 50 percent v porovnaní so štandardnou Pumou. Ford ďalej vylepšil ochranný rám i predný stabilizátor.

Pomer riadenia je takmer o 25 percent rýchlejší ako štandardná Puma (11,4:1), vylepšený brzdný výkon zabezpečujú 325 mm predné kotúče (+17%), úpravou prešiel aj posilňovač bŕzd, ktorý má byť „vyladený pre moduláciu, pocit a spätnú väzbu“, uvádza automobilka. Patentované pružiny Fordu s vektorovaním sily ďalej zlepšujú stabilitu, agilitu a odozvu, pričom technológia pruženia je kombinovaná s dvojtrubkovými frekvenčne reaktívnymi tlmičmi Hitachi vpredu a vzadu.

Ford Puma ST Powershift (2023)

Tri valce a jeden liter majú stačiť

Tým hlavným, čo bude zákazníkov zaujímať, bude pohon. Ford Puma ST Powershift má pohon predných kolies a vôbec najsilnejšie vyladený motor 1.0 EcoBoost - dosahuje krútiaci moment max. 248 Nm pri 3000 ot./min. a max. výkon 125 kW (170 koní) pri 5750 ot./min.

Využíva pritom mild-hybridný 48-voltový systém, ktorý má potenciál znižovať produkciu emisií. Napriek tomu nie sú úplne najnižšie, 144 g/km. Prevodovka má dvojspojkovú konštrukciu, sedem prevodových stupňov a možnosť ručného radenia na volante.Z nuly na 100 km/h automobil akceleruje za 7,4 sekundy a dosahuje kombinovanú spotrebu paliva 6,3 l/100 km.

Ford Puma ST Powershift (2023)

Rovnako ako doterajší Puma ST je aj nový model vybavený výfukom s aktívnou klapkou, ktorý zvyšuje výkon a pri akcelerácii dopraje vozidlu nezameniteľný zvukový prejav. V jazdných režimoch Normal a Eco zostáva klapka uzavretá a v režime Sport sa otvorí, aby zintenzívnila akustickú kulisu.

Dodajme, že východisková Puma ST má byť naďalej k dispozícii s manuálnou prevodovkou, motorom 1.5 EcoBoost 147 kW (200 k) s max. krútiacim momentom 320 Nm.

Ford Puma ST Powershift (2023)

Bohatá výbava v cene

Puma ST Powershift bola odhalená v novej exkluzívnej farbe ST Azura Blue, ide pritom o jednu zo šiestich možností lakovania exteriéru. Doplnený o lesklú čiernu povrchovú úpravu strechy a štandardné čierne lemy mriežky, kryty vonkajších spätných zrkadiel a zadný strešný spojler. Crossover tiež ponúka povrchovú úpravu Magnetite na štandardných 19-palcových zliatinových diskoch.

Ford Puma ST Powershift (2023)

Medzi štandardnú výbavu interiéru patria športové sedadlá vyvinuté spoločnosťou Ford Performance potiahnuté syntetickou kožou Sensico, bezdrôtová nabíjacia podložka, vyhrievané čelné sklo Quickclear, predné a zadné parkovacie senzory, stierače s dažďovým senzorom, modem FordPass Connect a infotainment SYNC 3. Podporuje Android Auto a Apple CarPlay. Medzi dostupné asistenčné technológie pre vodiča patrí predkolízny asistent s aktívnym brzdením, aktívny parkovací asistent, Cross Traffic Alert s aktívnym brzdením a inteligentný obmedzovač rýchlosti.

Ford Puma ST Powershift (2023)

Aj v športovo ladenej verzii Ford Puma ponúka 456 litrov batožinového priestoru, ako aj inovatívny Ford MegaBox, ktorý poskytuje 80-litrový úložný priestor pod podlahou batožinového priestoru - je dosť veľký na to, aby obsiahol dva golfové vaky, uvádza Ford.

Cena a dostupnosť

Informácie o dodávkach na slovenský trh ani cenu nového vozidla výrobca zatiaľ nezverejnil.

Ford Puma sa na Slovensku predáva od cenníkových 25.640 € v konfigurácii EcoBoost 92 kW (125k) / M6° (v aktuálnej akcii od 20.340 €), za rovnako výkonnú verziu s automatickou výbavou zaplatíte 27.890 €.

Najlepšia cenníková konfigurácia ST-Line X EcoBoost mHEV 114 kW (155 k) / A7° figuruje v cenníku za 35.790 €, resp. akciových 32.290 €.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie