Aktuality

Nový Renault Espace oficiálne: 7 miest výrobca zachová, to najpodstatnejšie sa však mení

Nový Renault Espace - teaser

Automobilka Renault sa pustila do prvej fázy predstavovania novej generácie modelu Espace (francúzsky sa vyslovuje ako 'espas').

Ikonický automobil s pridanou rodinnou hodnotou, ktorý využíval karosársku koncepciu MPV, bude od novej šiestej generácie SUV. Orientácia na rodinne založeného zákazníka by však predpokladane mala byt zachovaná a rovnako automobil ponúkne popri štandardnej 5-miestnej aj 7-miestnu konfiguráciu.

Doteraz bol pre model Espace, ktorý automobilka prvýkrát odhalila v novembri 1983, teda pred takmer 40 rokmi, typický práve veľkorysý vnútorný priestor s pôsobivou výškou interiéru (práve vďaka koncepcii MPV s nízkym podvozkom a vysokou strechou) s dovedna siedmimi sedadlami.

Nový Renault Espace - teaser

Na zverejnenom videu možno pozorovať iba jeden dynamický záber zadnej časti vozidla (screenshot vyššie). Zadné svetlá siahajú až takmer k logu značky Renault, ktoré má nové grafické vyhotovenie a názov ESPACE obsahuje aj štylizované písmeno E (rovnaké, aké má napríklad SUV AUSTRAL E), čím avizuje elektrifikovaný pohon. Keďže je na zadnom okne viditeľný stierač, zrejme nepôjde o SUV-kupé, čo nás vedie k predpokladu, že aj z profilu si nový Renault Espace zachová skôr „kvádrový profil“, ktorý nachádza veľký význam vo využiteľnosti batožinového priestoru.

Renault zatiaľ neupresňuje podrobnosti, zverejnil iba stručný text o tom, že nový Espace bude postavený na platforme CMF-CD Aliancie a jeho svetová premiéra sa odohrá na jar 2023.

Ruský motoristický denník Kolesa.ru medzičasom zverejnil svoje vlastné vizualizácie-predstavy o novom dizajne modelu Espace. V podstate vychádza z modelu Austral a adaptuje dizajn predných partií, ktoré poznáme napríklad z modelov Megane:

Poznámka: uvedené fotografie sa nachádzajú na serveri topcarnews.net

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie