Aktuality

Polícia počas akcie „Autobus“ odsledovala vodičov kamiónov. Nepoučili sa

Policajná akcia Autobus, polícia
Na monitorovanie a zaznamenávanie správania vodičov kamiónov a autobusov používajú policajti kameru.

Pred časom sme vám priniesli informáciu, podľa ktorej Polícia Slovenskej republiky nasadila do prevádzky špeciálny autobus.

S jeho pomocou dohliada na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky predovšetkým v radoch vodičov nákladných áut.

Tí totiž mnohokrát nevenujú pozornosť vedeniu motorového vozidla a v niektorých prípadoch to môže končiť vážnou dopravnou nehodou či neprejazdným úsekom cesty. Polícia v týchto dňoch opäť do služby nasadila svoj autobus a priniesla nelichotivé čísla.

Prečítajte si aj:


Pozor! Polícia nasadila na vodičov kamiónov a autobusov novinku. Sľubuje si od toho vyššiu bezpečnosť na cestách

David Hecl


Na diaľnici takmer každý...

Príslušníci PZ SR na úseku diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou kontrolovali správanie a dodržovanie pravidiel cestnej premávky vodičov nákladných áut.

Práve oni si totiž mnohokrát neuvedomujú, ako riskujú tým, že používajú mobilný telefón pri vedení vozidla, ktoré má častokrát aj desiatky ton.

Okrem toho sa polícia zamerala aj na dodržiavanie bezpečných rozostupov medzi vozidlami a taktiež aj na vzájomné predchádzanie nákladných áut. To totiž podľa zákona tiež nie je na diaľniciach dovolené.

Z ôsmich vodičov nákladných vozidiel bolo možné vidieť, že päť z nich sa dopustilo priestupku proti bezpečnosti a plynulosti premávky,“ uviedol riaditeľ odboru dopravnej polície Prezídia Policajného Zboru Tomáš Vrábel pre TASR. Najhoršie na výsledkoch akcie je, že za posledné roky nedošlo vôbec k žiadnej náprave v správaní vodičov nákladných áut a ani k zlepšeniu celkových výsledkov.

Policajná akcia Autobus, polícia

Kontroly budú pokračovať

Aj s prihliadnutím na výrazné nerešpektovanie pravidiel cestnej dopravy sa polícia rozhodla v podobných akciách pokračovať. Tomáš Vrábel na margo výsledkov zdôrazňuje: „Jedine takto môžeme pozitívnym spôsobom ovplyvniť dopravno-bezpečnostnú situáciu.

Zákon pritom hovorí pomerne jasne. Obsluhovanie telefónneho, telekomunikačného alebo audiovizuálneho zariadenia vodičom sa trestá uložením pokuty v správnom konaní až do výšky 300 eur a zároveň aj možnosťou uloženia zákazu činnosti vodičovi až na dobu dvoch rokov. Telefón alebo iné zariadenie, ktoré akýmkoľvek spôsobom ovplyvňuje pozornosť vodiča za volantom nikdy nepoužívajte. Veľakrát sa už stalo, že v dôsledku nepozornosti vznikla vážna dopravná nehoda, ktorá mala tragické následky.

Prečítajte si aj:


Polícia spúšťa novú akciu s názvom SITO. Na koho si posvieti tentokrát?

David Hecl


Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie