Aktuality

Prémiové autá s nízkymi cenami. Čínska značka BYD v Európe spúšťa predaj 3 nových áut, chce konkurovať VW, Kii a Hyundaiu

BYD v Európe a vo svete

Čínska automobilka BYD, jeden z najväčších svetových predajcov elektromobilov, v tomto roku expanduje na európskych trhoch s tromi plne elektrickými modelmi:

  • kompaktným crossoverom Atto 3,
  • veľkým 7-miestnym SUV Tang
  • a veľkým sedanom Han.

Nejde pritom o úplné novinky. BYD začal predávať Tang v Nórsku už v auguste 2021 v rámci pilotného projektu, počas ktorého si chcel overiť reakcie trhu. Teraz sa automobilka dostala k ďalšej kapitole, budúci mesiac spustí predaje aj v Belgicku, Dánsku, Holandsku, Švédsku a tiež v Izraeli. Druhá fáza spustenia predajov, ktorá sa začne ešte pred koncom roka, bude zahŕňať najväčšie európske trhy: Nemecko, Francúzsko a Spojené kráľovstvo.

Spoločnosť túto stratégiu oznámila minulý týždeň na podujatí v holandskom Haagu, kde novinárom ponúkla testovacie jazdy a možnosť porozprávať sa vedúcimi osobnosťami značky.

BYD zatiaľ nezverejnil ceny pre Atto 3 ani Han a dokonca ani predajné ciele. Tieto dôležité podrobnosti vraj budú zverejnené v októbri na autosalóne v Paríži, kde budú vystavené všetky tri modely.

BYD TANG (elektrické SUV, 2022)
BYD HAN (elektrický sedan, 2022)

BYD na Slovensku

Brian Yang, zástupca generálneho riaditeľa BYD Europe, uviedol, že v súčasnosti nie je stanovený žiadny dátum pre tretiu fázu predaja, ktorá by zahŕňala krajiny ako Taliansko a Španielsko, kde už BYD začal budovať siete predajcov. Medzinárodná expanzia BYD zahŕňa aj Austráliu a Japonsko so spustením predaja ešte v tomto roku.

Či budeme mať importéra aj na Slovensku, zatiaľ nevieme, isté však je, že akonáhle sa tieto vozidlá objavia v ktorejkoľvek európskej krajine, čochvíľa ich občas uvidíme aj na našich cestách.

Prostredníctvom e-mailu sme sa pýtali zástupcov automobilky, či a kedy je plánované spustenie predaja oficiálnou cestou aj na Slovensku. Do uzávierky tohto príspevku nám však z BYD odpovede neprišli.

BYD ATTO 3 (elektrický crossover, 2022)
BYD ATTO 3 (elektrický crossover, 2022)

Dostupná prémia

Manažment BYD opísal pozíciu značky ako „dostupnú prémiu“.

7-miestne SUV Tang s pohonom všetkých kolies a výkonom pohonu max. 380 kW má v Nórsku cenu približne 64 000 eur; plne elektrické SUV BMW iX s výkonom 240 kW začína v Nórsku na sume 86 500 eur.

Atto 3, od ktorého sa očakáva, že bude najpredávanejším BYD v Európe, stojí na podvozkovej platforme e-platform 3.0, ktorá už v sérii obsahuje tepelné čerpadlo a kompletnú elektrickú hnaciu sústavu. Cena čínskej verzie Atto 3 s názvom Yuan Plus začína od ekvivalentu 22 500 eur pred dotáciami, avšak európske ceny očakávame podstatne vyššie.

Yang z BYD ďalej podľa Automotive News Europe povedal, že benchmarkom pre BYD v Európe sú značky ako Volkswagen a Hyundai/Kia, ktoré v minulom roku uviedli na trh nové modely elektromobilov so špecializovanou architektúrou a mimoriadnou technologickou vyspelosťou.

Ďalej povedal, že hlavnou konkurenčnou výhodou BYD v porovnaní s európskymi výrobcami (počítajme k nim aj Hyundai a Kia) môže byť technológia batérií. Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1995 ako výrobca batérií a začala vyrábať autá až v roku 2003, je totiž tretím najväčším výrobcom batérií pre elektromobily po CATL a LG.

BYD mala v roku 2021 tržby 31,4 miliardy eur; je kótovaná na hongkonskej burze a má trhovú hodnotu približne 120 miliárd eur, čo je tretia najvyššia po Tesle a Toyote. Významným investorom v spoločnosti je Warren Buffett z Berkshire Hathaway s podielom v odhadovanej hodnote 8 miliárd dolárov.

V Európe bude BYD tiež konkurovať nárastu čínskych značiek, z ktorých mnohí sú výhradne elektrickými automobilkami. Zahŕňajú MG od SAIC, Nio, Aiways, XPeng, Hongqi a Great Wall. O tom, že Great Wall prichádza na európske trhy so značkami WEY a ORA, sme informovali len pred niekoľkými dňami:

Prečítajte si aj:


Je to oficiálne! Prichádzajú nové čínske automobilky ORA a WEY, prinesú zvlášť zaujímavé modely

Erik Stríž (Editor príspevku)


BYD TANG (elektrické SUV, 2022)
BYD TANG (elektrické SUV, 2022)

Tradičný maloobchodný model

Na rozdiel od niektorých výrobcov automobilov, ako sú VW, Mercedes a Stellantis, ktoré prechádzajú smerom k modelu priameho predaja pri predaji elektrických vozidiel, BYD bude používať tradičný maloobchodný model, ktorý nazýva „dealer+“. BYD bude pôsobiť ako dovozca pre každú krajinu a spolupracovať s jednou alebo viacerými veľkými skupinami predajcov na vytvorení predajnej siete.

Európsky obchodný riaditeľ Pere Brugal uviedol, že napríklad v Holandsku je tento proces pomerne pokročilý, kde si BYD vybrala jedinú skupinu (Louwman) pre predaj a popredajný/servisný servis. Brugal ďalej uviedol, že vo vybraných mestách sa čoskoro otvoria vyhradené predajné miesta určené len pre BYD.

V súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne informácie o tom, že by sa showroomy značky BYD plánovali otvoriť aj na Slovensku.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie