Aktuality

Kia Sportage je najlepšie rodinné SUV, rozhodla dámska porota WWCOTY

Úplne nová Kia Sportage zvíťazila v kategórii „Rodinné SUV“ v prestížnej ankete Svetové ženské auto roka (Women’s World Car of the Year (WWCOTY)).

Vysoko rešpektovaný tím 56 motoristických novinárok zo 40 krajín na piatich kontinentoch vyhodnotil najvýznamnejšie SUV vhodné pre rodiny, pričom Sportage získal uznanie vo viacerých oblastiach a získal toto prestížne ocenenie.

Kia Sportage spolu so 64 ďalšími súťažiacimi bola testovaná porotou WWCOTY v šiestich kategóriách: „Rodinné SUV“, „Mestský model“, „Veľké auto“, „Luxusné SUV“, „Športový model“ a „4X4“.

Test Kia Sportage Hybrid 4WD GT-Line (2022, foto: Erik Stríž)

Sportage zaujal porotkyne zmesou špičkových bezpečnostných inovácií, príjemným zážitkom z jazdy, komfortnými funkciami, najmodernejšou technológiou, štýlovým dizajnom, pôsobivou efektívnosťou, nízkou ekologickou stopou a vysokou hodnotou za peniaze.

Úplne nový Sportage sa po prvýkrát vyznačuje štýlovým európskym dizajnom s proporciami, ktoré sú ideálne prispôsobené potrebám európskych zákazníkov. Inteligentné usporiadanie interiéru nového Sportage má za následok najlepší priestor pre nohy a hlavu v triede pre rodinné výlety, zatiaľ čo špičkové jazdné a komfortné vlastnosti zaručujú cestujúcim komfortné cestovanie.

Test Kia Sportage Hybrid 4WD GT-Line (2022, foto: Erik Stríž)
Test Kia Sportage Hybrid 4WD GT-Line (2022, foto: Erik Stríž)

Piata generácia modelu Sportage je k dispozícii s rozsiahlym elektrifikovaným modelovým radom, ktorý zahŕňa mild-hybridné (MHEV), hybridné (HEV) a plug-in hybridné (PHEV) pohonné jednotky, ktoré ponúkajú vynikajúcu spotrebu paliva, nízke emisie a v prípade variantu PHEV elektrický dojazd až 78 km.

Porota WWCOTY teraz otestuje úplne nový Sportage proti piatim ďalším víťazom jednotlivých kategórii a následne 8. marca, na Medzinárodný deň žien, oznámila „Najlepšie ženské auto roka“.

Test Kia Sportage Hybrid 4WD GT-Line (2022, foto: Erik Stríž)

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie