Aktuality

Nová Škoda Karoq sa už odhaľuje. Prvé skice ukazujú, že výrazne dozrela

Škoda Karoq [2022]

Už len pár dní nás delí od oficiálneho predstavenia modernizovanej Škody Karoq. Tento čas chce česká automobilka skrátiť postupným odhaľovaním detailov o modernizovanom SUV, ktoré bolo prvýkrát predstavené v roku 2017. Po štyroch rokoch tak prichádza Karoq a novou vizážou, ale taktiež aj s novou technikou.

Dizajn novinky sa nesie v aktuálnom trende, ktorý nastolil nový Kodiaq. Karoq sa v predných partiách vyznačuje širšou, šesťuholníkovou maskou chladiča, na ktorú plynule nadväzujú predné svetlomety. Tie sú celkovo užšie a prinášajú charakteristický svetelný podpis. Nové svetlomety navyše dodali prednej časti dynamickejší charakter.

Škoda Karoq [2022]
Zdroj: Škoda

Prepracované sú aj tradičné druhé svetlá umiestnené pod tými hlavnými. V Nižších výbavách je tu umiestnená hmlovka a vo vyšších výbavách je tu zase samostatný LED modul. Prednému nárazníku navyše dominuje obrovský otvor, ktorý je po stranách lemovaný kontrastnými lištami.

Zadné partie priniesli taktiež viacero kľúčových zmien. LED technológia, ktorá bola pôvodne len v obrysových svetlometoch sa dostala aj na smerovky, ktoré sú po novom dynamické. Nechýba ani pre Škodu typický svetelný podpis do tvaru písmena C. Auto pôsobí zozadu širšie vďaka novému tvarovaniu svetlometov, sú užšie ako doteraz, a taktiež aj vďaka predĺženému strešnému spojleru. Prepracovania sa dočkal aj nárazník, ktorý je o niečo ostrejší s výrazným čiernym difúzorom.

Škoda Karoq [2022]
Zdroj: Škoda

Modernizovaný Karoq bude mať svoju oficiálne digitálnu premiéru už 30. novembra. Na bližšie informácie ohľadom použitej techniky si zatiaľ musíme ešte počkať.

Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie