Aktuality

Prečo politici obmedzujú autá? Podľa všetkého si za to motoristi môžu sami

Fascinácia: Hyundai i30 N vs Renault Megane R.S. Trophy

Začnem takzvaným disclaimerom: milujem autá a ich rôznorodé zvuky.

Ale ako sa hovorí, všetko má svoj čas a svoje miesto. Prednedávnom som sa zdržiaval na rohu jednej bratislavskej ulice, veľmi blízko centra mesta. Bolo asi desať hodín večer a zrazu začali okolo prechádzať veľmi zaujímavé autá. Potešil som sa. Až kým neprišlo prvé z postupne asi dvadsiatich, ktoré na semafore vytočilo motor k akémusi dvojstupňovému obmedzovaču otáčok, načo sa z výfuku ozval rachot podobný streľbe zo samopalu. Na tuningovom zraze niekde pri letisku či na okruhu by som sa zľakol, zasmial a poslal mu vzduchom palec hore. V nočnom meste plnom ľudí, z ktorých drvivú väčšinu autá asi vôbec nezaujímajú, som mal sto chutí nahradiť palec iným prstom.

„Myslíte si, že nejakému úradníkovi prekážali zvuky superšportov, keď náhodou prechádzal okolo Spa? Isto nie.“

Dôvod? Taktiež patrím medzi skupinu ľudí, ktorí sú nešťastní z neustále sa sťahujúcej slučky okolo automobilov. Menšie motory, vymierajúce atmosféry a najmä obmedzenia hluku. Dnešné autá ani zďaleka neznejú tak, ako pred pár rokmi. Lenže prečo? Myslíte si, že nejakému úradníkovi prekážali zvuky superšportov, keď náhodou prechádzal okolo Spa? Isto nie. Lenže keď partia nevybúrencov potrebuje robiť bordel v plnom meste, kde chcú žiť pokojný život starí či mladí ľudia, bábätká, zvieratá... Je dosť pravdepodobné, že naštvú niekoho, kto má kontakty alebo moc, aby to začal riešiť. A to sa aj stalo. A teraz si nemôže auto s dobrým zvukom z výroby kúpiť nikto. Ani fanúšikovia leštenia si výfukov a popkornu na semaforoch, ale ani tí, ktorí by si také auto išli užiť niekam, kde by ostatným nestrpčoval život.

Fascinácia: Hyundai i30 N vs Renault Megane R.S. Trophy

A som presvedčený, že presne takto isto vznikli rýchlostné obmedzenia. Kedysi bola v noci neobmedzená rýchlosť. Ak by ju ľudia využívali rozumne, aký by mal kto dôvod na to, aby sa to zmenilo? A pamätáte na kolobežky? Kým pár idiotov nezmrzačilo chodcov pri pokuse o preteky cez pešie zóny, nikto neriešil, kade môžu kolobežky chodiť. Teraz sa z nich stali de facto bicykle a úplne stratili svoje čaro. A opäť: slušná väčšina doplatila na pár ľudí, ktorí skrátka nedokázali trochu premýšľať.

Vždy som túžil pracovať s autami a tento sen sa mi splnil v tej najdokonalejšej podobe. A nevyužil som ho len na to, aby som sa mohol voziť po meste. Chcel som autám rozumieť a vedieť ich čo najlepšie ovládať. Tak som si ako prvé auto kúpil staré BMW 328i. Po rokoch úprav (auta aj šoféra :-) ) som s ním na Slovakia Ringu už naháňal oveľa novšie a silnejšie autá. Vždy ma fascinovala jazda na hrane a tak na okruhu trávim čo najviac času. Či už pre zábavu, alebo občas ako inštruktor. Autá nehodnotím len podľa infotainmentu a objemu kufra, ale najmä podľa charakteru, techniky a jazdných vlastností. Obľúbené autá? Toyota GT86, Mazda MX-5, BMW M3 a Porsche 911 GT3.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie