Aktuality

Katalánska rely – Evans a TOYOTA GAZOO Racing spečatili celkovo druhé miesto

Evans s navigátorom Scottom Martinom sa vďaka víťazstvu v prvých troch piatkových testoch dostali do vedenia pretekov, ale aj napriek intenzívnej snahe po celý zvyšok víkendu nedosiahli takú úroveň, aby mohli zabojovať o celkové prvenstvo. Evans však vďaka druhému miestu zostáva pred posledným kolom v Taliansku len krôčik od zisku prvého titulu majstra sveta medzi súťažnými jazdcami.

Ogier až do konca rely bojoval o pódiové umiestnenie, avšak tretie miesto mu v nedeľných štyroch rýchlostných skúškach tesne uniklo – o iba 6,8 sekundy. Spoločne s navigátorom Julienom Ingrassiom kraľujú rebríčku so 17-bodovým náskokom pred stajňovými kolegami v snahe získať už ôsmy titul svetového šampióna.

Čo sa týka majstrovstiev továrenských tímov, body získané Evansom a Ogierom – vrátane bodov za tretí a štvrtý najlepší čas v zradnej Power Stage na záver podujatia – prispeli k celkovému skóre tímu, ktorý sa tak opäť o kúsok priblížil k istému zisku majstrovského titulu. Súťažný tím TOYOTA GAZOO Racing vedie o 47 bodov, pričom v poslednom kole majstrovstiev je stále k dispozícii 52 bodov. V prvej pätke došli do cieľa všetky tri tímové vozidlá: Kalle Rovanperä s Jonnem Halttunenom pri svojej prvej španielskej výprave v najvyššej kategórii WRC skončili celkovo piaty a rovnaký výsledok dosiahli aj v záverečnej Power Stage.

Ďalšie skúsenosti získal Takamoto Katsuta, nádejný jazdec programu TGR WRC Challenge Program, keď spoločne s navigátorom Aaronom Johnstonom po reštarte v sobotu ráno úspešne dokončili celé preteky.

KONEČNÁ KLASIFIKÁCIA, RALLY DE ESPAÑA

  • 1 Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 Coupe WRC) 2 h 34 min 11,8 s
  • 2 Elfyn Evans/Scott Martin (Toyota Yaris WRC) +24,1 s
  • 3 Dani Sordo/Cándido Carrera (Hyundai i20 Coupe WRC) +35,3 s
  • 4 Sébastien Ogier/Julien Ingrassia (Toyota Yaris WRC) +42,1 s
  • 5 Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (Toyota Yaris WRC) +1 min 31,8 s
  • 6 Gus Greensmith/Chris Patterson (Ford Fiesta WRC) +4 min 17,3 s
  • 7 Oliver Solberg/Craig Drew (Hyundai i20 Coupe WRC) +4 min 26,7 s
  • 8 Nil Solans/Marc Martí (Hyundai i20 Coupe WRC) +4 min 34,9 s
  • 9 Eric Camilli/Maxime Vilmot (Citroën C3 Rally2) +9 min 49,4 s
  • 10 Nikolay Gryazin/Konstantin Aleksandrov (Škoda Fabia Rally2 evo) +10 min 5,9 s

A čo bude nasledovať?

Posledné kolo šampionátu už druhýkrát po sebe prebehne na slávnom okruhu v talianskej Monze (19. – 21. novembra 2021). V tomto roku nás čaká viac rýchlostných skúšok na horských asfaltových cestách v okolí Bergama.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie