Aktuality

Šéf BMW: Od roku 2030 budeme pripravení na zákaz spaľovacích motorov!

BMW i4 (2022)

Generálny riaditeľ Oliver Zipse uviedol, že BMW bude od roku 2030 pripravené na akýkoľvek zákaz automobilov so spaľovacím motorom..

EÚ navrhla účinný zákaz automobilov na fosílne palivá od roku 2035 ako súčasť širšieho balíka opatrení v boji proti globálnemu otepľovaniu.

„Budeme pripravení na zákaz spaľovacích áut. Ak región, mesto alebo krajina dostane nápad zakázať spaľovacie motory, budeme mať pripravené alternatívy,“ povedal Zipse na konferencii v meste Nuertingen neďaleko Stuttgartu.

„Spoločnosť BMW Group si s tým starosti nerobí. Či je to dobrý nápad, je iná otázka ... ale budeme mať v ponuke viac alternatív."

Na rozdiel od konkurentov, vrátane spoločností Volkswagen Group a General Motors, BMW nestanovilo dátum ukončenia výroby automobilov so spaľovacím motorom. Uviedla však, že do roku 2030 očakáva, že 50 percent celosvetového predaja automobilov budú tvoriť práve elektromobily.

Spoločnosť BMW aktuálne predstavuje svoje vlajkové elektrické SUV iX a elektrický sedan i4. Batériové verzie radov 7 a X1 dorazia budúci rok, zatiaľ čo elektrické verzie modelového radu 5 a Mini Countryman sa začnú predávať v roku 2023.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie