Hľadáte naozaj spoľahlivé auto? Rebríček What Car? zverejnil porovnanie značiek áut, odpovedalo 16-tisíc motoristov

V každoročnom prieskume motoristického časopisu What Car? si Lexus udržal status najspoľahlivejšej značky. Vodiči ocenili kvalitu a trvanlivosť značky, ako aj výnimočnú starostlivosť o zákazníka. Prieskumu sa zúčastnilo viac ako 16-tisíc vodičov a majiteľov áut.
Vydané  Text: 
Už piaty rok Lexus dominuje rebríčku What Car?. Výsledok 98,7 percent je jednoznačne najlepší z tridsiatich výrobcov, ktorých uvádzali respondenti v prieskume. Je to jasné potvrdenie kvality samonabíjacích hybridov značky Lexus, ktoré oceňujú zákazníci v západnej a strednej Európe. Japonská prémiová značka dominuje nielen v celkovej kategórii, ale aj v rebríčku hybridov do päť rokov. Tu sa v prvej štvorke vynímajú výsledkami až dva Lexusy. Na prvom mieste sa umiestnil model NX s výsledkom 99,8 percent a štvrtý bol model UX s 98,4 percentami. To dokazuje, akej veľkej dôvere zákazníkov sa tešia hybridné automobily Lexusu, ktorý je priekopníkom elektrifikácie medzi prémiovými značkami. „*Lexus nastavuje štandard v oblasti spoľahlivosti. Jeho autá sú spoľahlivé, poruchovosť je veľmi zriedkavá, servis rýchly a opravy sú cenovo dostupné. Aj vďaka spoľahlivosti modelov ako sú NX alebo UX si značka buduje dôveru v hybridné technológie*,” myslí si **Steve Huntingford**, šéfredaktor časopisu, ktorý prieskum realizoval. Prieskum spoľahlivosti What Car? je ďalším nezávislým potvrdením kvality automobilov Lexus. Je o to cennejší že sa ho zúčastňujú majitelia a užívatelia automobilov, vďaka ktorým sa možno presne dozvedieť, čo sa v testovaných autách kazí a ako funguje zákaznícky servis každej z automobilových značiek.

Lexus už pracuje na novom SUV, čo o ňom vieme?

Koncepčné modely Lexus nám umožňujú nahliadnuť do budúcnosti. Sériové autá japonskej značky sú často rovnako odvážne ako ich predchodcovia v dizajnérskom štúdiu. Bude sa história opakovať aj v prípade nového SUV s elektrickým pohonom, ktoré príde na trh budúci rok? Premiéru by malo mať v druhej polovici roku a auto pripravené na sériovú výrobu bude s najväčšou pravdepodobnosťou kombinovať vlastnosti Lexusu LF-1 Limitless a LF-Z Electrified.

ODPORÚČANÉInzercia

Inzercia

Advertisement