Aktuality

Pozrite si prvé oficiálne zábery novej Kie Sportage! Bude mať interiér ako luxusné Mercedesy

Aktuálna generácia patrí k najpredávanejším modelom značky v Európe a na trh prišla ešte v roku 2015. Na tento úspech chce automobilka, pochopiteľne, nadviazať aj s pripravovaným nástupcom, ktorý už pomaly klope na dvere. Za zaujímavé tiež považujeme, že po rokoch globálnych modelov sa výrobcovia postupne vracajú k regionalizácii portfólia. Európania tak dostanú vlastný Sportage, ktorý bude iný než ten predávaný za veľkou mlákou alebo v Ázii. Vzhľad kompaktného SUV bude založený na "zjednotení protikladov", ktoré má byť cestou k mladistvo pôsobiacemu vzhľadu. Nech už sa za týmito marketingovými rečami skrýva čokoľvek, veríme, že výsledok bude prinajmenšom zaujímavý.

Podľa posledných správ má nová generácia naďalej vychádzať z technického základu odvodeného od koncernového súrodenca Hyundai Tucson. Veľmi podobný by mal byť aj výber motorizácií a prevodoviek. Rátať tak môžeme s benzínovými, naftovými, ale tiež aj hybridnými pohonnými jednotkami.

Úplne inak však na tom bude Sportage z pohľadu dizajnu. Veľkou revolúciou prejde najmä interiér s prepojenými displejmi prístrojového panela a multimediálneho systému. Podobný koncept už nejaký ten čas využíva napríklad prémiová značka Mercedes-Benz. Kia však plánuje toto vyhotovenie posunúť ešte ďalej a samotné displeje by mali byť nielen natočené na vodiča, ale dokonca zakrivené v priestore. Na konkrétne informácie a technické špecifikácie si však budeme musieť ešte pár mesiacov počkať.

Piata generácia obľúbeného kompaktného SUV by sa na európskom trhu mala predstaviť po letných prázdninách. A my sme zvedaví, čo si pre nás Kia pripravila tentokrát.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie