Aktuality

Pozrite si prvé zábery modernizovanej Dacie Duster! Odhaľujú zásadnú novinku

Úplne nová Dacia Duster ponúkne aj dvojspojkovú automatickú prevodovku.
Úplne nová Dacia Duster ponúkne aj dvojspojkovú automatickú prevodovku.

Je to neuveriteľné, ale od oficiálneho predstavenia druhej generácie modelu Duster ubehli 4 roky a čoskoro môžeme očakávať príchod modernizovanej verzie. Informácie o tom, že rumunská automobilka predstaví tento rok úplne novú generáciu, sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou nenaplnia.

Tento predpoklad bol pritom založený na tom, že druhá generácia využíva do veľkej miery ešte starú koncepciu pôvodného modelu z roku 2010 a nebolo by úplne od veci, keby Duster dostal modernejšiu platformu s vyspelejšou technikou.

Zverejnené fotografie však prezrádzajú, že Dacia sa nateraz vybrala cestou obyčajnej modernizácie. Napriek ľahkému maskovaniu vynikne azda najzásadnejšia zmena, ktorá povýši Duster nielen po stránke dizajnu, ale tiež funkčnosti.

Na mysli máme, samozrejme, Full LED svetlomety s podobnou grafikou v tvare písmena ypsilon ako ponúkajú nedávno predstavené modely Logan a Sandero.

Zmeny sa dotknú tiež nárazníkov a ďalších exteriérových detailov. V interiéri si môžeme všimnúť nové multimediálne systémy Media Display a Media Nav, ktoré Duster taktiež prevezme z modelu Sandero.

Mierne sa zmení aj ponuka motorov pod kapotou modernizovanej Dacie Duster. Po novom by malo populárne SUV ponúknuť tiež verziu s automatickou dvojspojkovou prevodovkou v kombinácii so štvorvalcovým benzínovým motorom 1.3 TCe s výkonom 150 koní.

Novinka by sa mala predstaviť už v najbližších mesiacoch, presný dátum však do veľkej miery ovplyvnil aj pretrvávajúci nedostatok čipov. Zatiaľ sa hovorí, že novinka absolvuje premiéru koncom júna, samotné spustenie predaja bude nasledovať až v druhej polovici tohto roka.

VIDEO

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie