Aktuality

Mercedes EQC je odteraz lacnejší aj športovejší. Čo dostanete za 70-tisíc eur?

Mercedes-Benz EQC 400 - Základová verzia (2021)

Mercedes-Benz EQC je kompaktné SUV s výlučne elektrickým pohonom, do ktorého už výrobca klasické benzínové a naftové motory vôbec nemontuje.

Najnovšie sa model začal ponúkať aj v novej základovej verzii EQC 400 4MATIC s cenou tesne nad 70-tisíc eurami, za ktoré budúci majiteľ dostane stále enormný maximálny výkon pohonného systému až 300 kW (408 k)! Dojazd je pôsobivých 462 kilometrov.

Už v tejto základnej konfigurácii automobil stojí na 19" diskoch z ľahkej zliatiny s 5-lúčovým dizajnom, obsahuje infotainment MBUX, tepelnoizolačné a zvukovoizolačné protihlukové sklo, prémiové látkové čalúnenie interiéru Aberdeen (imitácia kože ARTICO s ďalšími položkami v balíku Electric Art je za príplatok 708 eur), automatickú klimatizáciu THERMATIC, prístrojovú dosku v imitácii kože so vzhľadom napy, prahové lišty s nápisom EQC. Ak by ste chceli pestrejšiu výbavu, ako parkovací balík s cúvacou kamerou, bezkľúčový systém KEYLESS GO či bezdrôtové nabíjanie mobilu, ku konfigurácii si je potrebné pridať aj tzv. balík výhod za štyritisíc alebo tzv. prvotriedny balík za takmer sedem a pol tisíca eur.

Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC AMG Line (2021)

Rovnako výkonná a efektívna ako základová verzia 400 je aj o necelých deväťtisíc eur drahšia verzia EQC 400 4MATIC AMG Line, tá ale za týchto niekoľko tisíc ponúka hodnotnejšie estetické vyhotovenie interiéru a exteriéru vďaka športovým prvkom, ako aj praktické doplnky v batožinovom priestore, aktívny asistent parkovania s PARKTRONIC či rozšírené služby nabíjania.

Prvky výbavy AMG Line sú napríklad aj:

  • multifunkčný športový volant v koži napa;
  • športové sedadlá AMG s čalúnením z imitácie kože ARTICO/mikrovlákna DINAMICA;
  • ozdobné prvky so vzhľadom uhlíkových vlákien v antracitovej farbe;
  • športové pedále AMG, podlahové rohože AMG;
  • kryt ložného priestoru EASY-PACK;
  • balík komfortu sedenia, balík zrkadiel, aktívny asistent parkovania s PARKTRONIC s cúvacou kamerou;
  • pokročilý ozvučovací systém, náladové osvetlenie;
  • služby poskytované na diaľku či rozšírené služby nabíjania.

Oba modely si možno objednať hneď teraz a k obchodníkom sa dostanú v priebehu druhého kvartálu.

Pre úplnosť, najlacnejším elektromobilom Mercedes-EQ je v súčasnosti model EQA 250, ktorý sa predáva za menej ako 52-tisíc eur. Na rozdiel od EQC však tento elektrický kompakt nie je postavený na novej elektrickej platforme, namiesto toho využíva podvozok z modelovej rodiny A, čím sa dá považovať skôr za elektrifikovanú verziu konvenčného automobilu značky Mercedes-Benz.

Naši kolegovia z nemeckého auto motor und sport už mali možnosť novú EQA jazdiť a vyskúšať na vlastnej koži, ako môže pre niekoho dôležitý detail o podvozku napokon ostať celkom nepodstatný:

Prečítajte si aj:


Prvá jazda s Mercedes-Benz EQA: Lacné, smart a elektrické SUV s luxusným interiérom

ERIK STRÍŽ


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie