Magazín

V Čechách funguje zaujímavá automobilka. Svoje produkty exportuje do celého sveta!

Z obrázkov je jasné, že sa nebavíme o firme vyrábajúcej brutálne malosériové elektrické superšporty. Nakoniec, takých firiem vzniká a zaniká v poslednej dobe neúrekom. Srdce malého chlapca, ktoré v nás stále drieme, pookrialo nad výrobkami firmy Czech Pedal Car. Musíme uznať, že sa majiteľ pustil do pre mnohých dopredu strateného boja. Konkurencia lacných ázijských výrobkov je veľká a našinec má do peňaženky väčšinou poriadne hlboko.

Šliapacie autíčka
Zdroj: Czech Pedal Car

A úspech sa napriek tomu dostavil. Firma totiž stavila na dizajn modelov, ktoré písali históriu automobilizmu (nielen) v bývalom Československu. Druhým pilierom úspechu je pre mnohých až neuveriteľná kvalita a detailná vypracovanosť jej výrobkov. Masívny podvozok, kvalitné súčiastky, špičkové vypracovanie a možnosť detailnej personalizácie. Prvým modelom, ktorý firma použila ako vzor, bola kultová Škoda Felicia. Výrobný program postupne doplnila Škoda 1000 MB a nákladná Tatrovka. Aktuálne sa do výroby chystá ďalšia ikona – Tatra 603.

Šliapacie autíčka
Zdroj: Czech Pedal Car

Šliapacie autíčko firma ponúka ako stavebnicu, zákazník si môže auto vyskladať podľa svojich predstáv nielen z pohľadu farby, ale aj rôznych doplnkov. Vybrať si dokonca možno aj farbu čalúnenia. Poctivosť výroby sa prejavila aj v záujme potenciálnych zákazníkov, firma svoje výrobky posiela do celého sveta. Asi tušíte, že toto autíčko si neobjednáte za pár eur. Podľa cenníka na stránke firmy budete na základný model potrebovať približne 600 €, na kultový model Rally Monte Carlo až rovných tisíc. Hoci to nie je práve malý peniaz, firma o zákazníkov núdzu nemá. Od začiatku svojho fungovania ich na zákazku vyrobila už približne 300.

Šliapacie autíčka
Zdroj: Czech Pedal Car

Aktuálne majiteľ firmy zvažuje, či ku klasickým šliapacím autíčkam pridá aj modely vybavené elektromotorom. Doba si síce žiada svoje, no my dúfame, že volaniu moderny odolá. A deti si tak aj naďalej „vietor vo vlasoch“ budú musieť zaslúžiť vlastným pričinením. Pohyb je totiž to, čo im v dnešnej dobe veľmi často chýba.

Šliapacie autíčka
Zdroj: Czech Pedal Car