Aktuality

Od budúceho týždňa nás čakajú prísnejšie kontroly! Toto musíte mať vždy pri sebe

Polícia, policajt, pokuta, predpisy
Zdroj: Polícia SR

Od stredy (27. januára) uvidíme na cestách viac policajtov ako zvyčajne. Dôvodom majú byť prísnejšie epidemiologické opatrenia a povinnosť nosenia certifikátu o negatívnom teste na COVID 19. Ako uviedol dočasný prezident Policajného zboru, Peter Kovařík, hliadky budú pri kontrolách akceptovať len originálne potvrdenie o absolvovaní testovania, avšak nemusí ísť len o typický modrý certifikát. Ak teda dostanete potvrdenie o negativite v inej forme, nemusíte sa báť pokuty. Policajti budú brať do úvahy viaceré formy originálneho osvedčenia, avšak každé musí obsahovať povinné údaje, na základe ktorých môže byť certifikát spätne dohľadateľný k odberovému miestu.

Policajný zbor aktuálne pracuje so všetkými kapacitami a pri kontrolách dodržiavania nariadení im pomáha aj mestská polícia. „V čase krízy má rovnaké kompetencie ako Policajný zbor, a to aj v oblasti kontroly zákazu vychádzania aj dodržiavania hygienických opatrení,“ uviedol Peter Kovařík v rozhovore pre televíziu TA3.

Výšky pokút nateraz zostávajú na pôvodnej úrovni, v blokovom konaní tak môžete pri porušení opatrení prísť o 1 000 eur a v správnom konaní až o 1 650 eur. V prípade menej závažných priestupkov môžu policajti riešiť problémy aj dohovorom. Od začiatku roka už pritom stihli preveriť viac než 9 600 priestupkov, z ktorých sa potvrdilo len 1 600. Najčastejšie ľudia porušujú povinnosť nosenia rúšok a viac než 360 ľudí chcelo dokončiť svoju karanténu predčasne.

Čo by ste mali mať pri sebe?

  • Platný originál certifikátu o absolvovaní testovania s negatívnym výsledkom (povinné)

  • Tvárová maska, rúško alebo iné zakrytie nosa a úst (povinné)

  • Doklad o tom, kde a kedy vykonávate svoje povolanie (nepovinné, odporúčané)

  • Doklady totožnosti a povinnú výbavu auta

Stiahnuť doklady zadarmo:

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Testy

TEST: Kia Sorento je rodinné auto roka, ukážeme vám prečo

V Spojených štátoch sa Kia pochválila tým, že jej model Sorento v sedemmiestnej verzii získal ocenenie Najlepšie rodinné auto roka 2021. Súhlasíme s tým, že si Kia titul zaslúži a pozreli sme sa do takejto sedemmiestnej verzie, aby sme vám ukázali praktickú stránku tohto priestranného SUV.