Aktuality

Kona N je už za dverami. Najväčšie tajomstvo odhalené!

Modelový Kona sa dnes stáva svetovým unikátom. Na výber je totiž s klasickými spaľovacími motormi ako aj v hybridnej a čisto elektrickej verzii. A aby automobilka uspokojil aj záujemcov o niečo ostrejšie, pridáva športovú verziu Kona N. Uvedenie novinky na trh sa blíži, a tak Hyundai odhalil niekoľko technických údajov.

Hyundai Kona N

Najdôležitejšou otázkou samozrejme bolo to, aký motor Kona N dostane.

Hoci maximálny výkon agregátu automobilka zatiaľ tají vieme aspoň to, že pod prednú kapotu technici vtesnali preplňovaný benzínový dvojliter, ktorému bude sekundovať osemstupňová dvojspojková automatická prevodovka N DCT. Túto kombináciu automobilka používa pri aktuálnej generácii Hyundai i30 N, a tak je pravdepodobné, že naladenie sústavy bude veľmi podobné (184 kW/250 k, 353 Nm). Rovnako ako ostatné modely N, aj nová Kona N bude vybavená rôznymi vysokovýkonnými jazdnými funkciami, ako je Launch Control, a nebude chýbať ani atraktívny zvukový prejav. Auto na prvých uvoľnených fotkách je ešte pokryté kamuflážou, a tak sú detaily karosérie zatiaľ neznámou. Jedno je však jasné.

Hyundai Kona N

Zadnej časti budú, po vzore modelu i30N, dominovať dve poriadne široké koncovky výfuku!

S ostrým naladením auta budú samozrejme korešpondovať aj úpravy v kabíne. Očakávať možno športové sedadlá čiastočne čalúnené kožou a športový volant obšitý perforovanou kožou. A tu musíme výpočet informácií o novinke uťať. Viac podrobností o modeli Kona N automobilka však uvoľní už v najbližších týždňoch.

Sme nadšení, že môžeme rozšíriť náš recept na úspech, ktorý sme vyvinuli s modelom i30 N a naposledy s modelom i20 N, na jedno z našich najobľúbenejších SUV na trhu Povedal o pripravovanej novinke Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident Prezident marketingu a produktov spoločnosti Hyundai Motor Europe. „Pridaním modelu KONA do rodiny N sa naša značka vysokovýkonných modelov posunie na ďalšiu úroveň.“

Hyundai Kona N

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

CUPRA Track Day: Horkokrvní Španieli to rozpálili na Slovakia Ringu | Foto: David Hecl
Testy

CUPRA Track Day: Horkokrvní Španieli to rozpálili na Slovakia Ringu

Spojenie CUPRA a pretekársky okruh? To môže byť celkom poriadna porcia zábavy. Vďaka najmladšej európskej automobilke sme mali možnosť otestovať jej dva najostrejšie modely priamo na pretekárskom asfalte. Už po chvíľke jazdenia bolo jasné, že autá, ktoré sa od seba navonok tak veľmi odlišujú, majú extrémne veľa spoločného.