Aktuality

Namiesto predajcov áut budú v Európe „poskytovatelia mobility“. Toyota preto založila novú firmu KINTO

KINTO
  • KINTO Europe, spoločný podnik spoločností Toyota Motor Europe (TME) a Toyota Financial Services (TFS), plánuje otvoriť v apríli 2021 so sídlom v Kolíne nad Rýnom.
  • Nová firma bude riadiť služby mobility KINTO v celom regióne a podporí rozvoj služby KINTO z projektu na spoločnosť pre oblasť mobility.
  • Európska sieť predajcov vozidiel Toyota popri svojich tradičných činnostiach predaja a opravy vozidiel zohrá kľúčovú úlohu pri zabezpečovaní nových služieb mobility KINTO.

Založením novej spoločnosti pre oblasť mobility, KINTO Europe, sa značka služieb mobility KINTO rozvíja z pozície projektu do podoby samostatnej firmy. KINTO Europe, ako spoločný podnik spoločností Toyota Motor Europe (TME) a Toyota Financial Services (TFS) so sídlom v Kolíne nad Rýnom v Nemecku, začne v apríli 2021 vykonávať svoju činnosť, ktorou bude správa rastúceho spektra služieb a produktov mobility KINTO v celom regióne.

Pandémia ochorenia Covid-19 postavila automobilky aj spotrebiteľov pre obrovské výzvy, mnohých ľudí však zároveň prinútila prehodnotiť svoje životné priority. Spoločnosť Toyota je presvedčená o tom, že dnes sa núka viac príležitostí pre inovatívne služby mobility než kedykoľvek predtým. Očakáva sa, že dopyt po inteligentných a flexibilných riešeniach mobility ďalej porastie, pričom namiesto vlastníctva sa bude stále väčší dôraz klásť na použitie na požiadanie. Spoločnosť KINTO Europe bude mať ideálnu pozíciu na to, aby mohla plniť tieto požiadavky prostredníctvom služieb prispôsobených podľa potrieb firiem, organizácií, miest a súkromných osôb. Ide napríklad o predplatenie vozidiel, spoločné využívanie vozidiel, spoločné jazdy či viacdruhové riešenia.

Tvorba vlastného plánu

„Nemôžeme jednoducho nasledovať zadefinovaný prístup ako naši konkurenti alebo všetci ostatní trhoví hráči na poli mobility,“ uviedol Tom Fux, generálny riaditeľ spoločnosti KINTO Europe. „Namiesto toho si nájdeme vlastnú cestu. Takú, ktorá využije naše jedinečné výhody a odlíši nás v rámci sektora mobility.

Pre to, čo navrhujeme, neexistuje žiadny zadefinovaný plán. Musíme si vytvoriť stratégiu, ktorá bude čerpať z konkrétnych silných stránok a možností nášho podnikania. KINTO nie je jedna služba či produkt, ktoré by boli viazané na jedno miesto, ale má rozmanité formy. Preto budujeme jednotné kontaktné miesto pre služby mobility a chceme sa stať preferovaným poskytovateľom služieb mobility pre všetky typy zákazníkov.“

KINTO

Predajcovia v úlohe poskytovateľov služieb mobility

Európska sieť predajcov vozidiel Toyota bude naďalej zohrávať kľúčovú úlohu. Spoločnosť Toyota má ambíciu rozšíriť svoje partnerstvo s predajcami a urobiť z nich poskytovateľov služieb mobility, pričom chce stavať na dlhodobých vzájomných obchodných vzťahoch, ktoré sú veľmi pevné. Spoločnosť KINTO im umožní prekročiť rámec tradičného predaja a údržby vozidiel a ponúkať nové služby mobility, ktoré zákazníkom poskytnú prístup k vozidlám podľa ich výberu práve vtedy, keď ich potrebujú, a na požadovaný čas. Môžu tak robiť vo svojich existujúcich priestoroch alebo na iných miestach podľa potrieb zákazníkov.

Diverzifikovaná ponuka služieb KINTO v rámci Európy

Značka KINTO sa v Európe predstavila v januári 2020. Odvtedy vďaka trvalým a spoľahlivým investíciám dosah služieb KINTO rástol a získavali na popularite.

KINTO One je komplexná lízingová služba, ktorú doposiaľ spustili na siedmich trhoch Európy, pričom v roku 2021 budú nasledovať ďalšie. V súčasnosti sa etablovala ako stredne veľký hráč na trhu správy vozového parku, a to s vozovým parkom, ktorý má viac ako 100 000 vozidiel.

KINTO Share poskytuje široké spektrum služieb spoločného využívania vozidiel, od firemných až po verejných a rezidenčných zákazníkov. Tieto služby sa momentálne prevádzkujú v Írsku, Taliansku, Dánsku, Španielsku a vo Švédsku a budú zavedené aj na ďalších trhoch. Zároveň sa pripravuje spustenie služby KINTO Share prostredníctvom siete predajcov.

KINTO Flex je služba krátkodobého flexibilného predplatenia vozidiel, vďaka ktorej si zákazníci spoločnosti KINTO môžu užívať celý rad vozidiel značky Toyota a Lexus. Ponúka v priebehu roka prístup k rôznym druhom vozidiel podľa chuti a potrieb používateľov – vrátane všetkých služieb a potrebnej údržby, čo vnáša ešte viac slobody do vlastníctva vozidla.

KINTO Join je nové firemné riešenie spoločných jázd pre zamestnancov, ktorí si tak môžu vytvoriť vlastnú súkromnú dopravnú sieť. Služba bola spustená v Nórsku a Taliansku a čoskoro sa začne poskytovať aj v Spojenom kráľovstve.

KINTO Go predstavuje zoskupenie viacerých druhov dopravy, v rámci čoho sa koordinuje plánovanie jázd, lístky na verejnú dopravu, parkovanie, taxi služby a rôzne udalosti. Táto služba dosahuje skvelé výsledky v Taliansku a pripravujú sa plány na jej rozšírenie v krátkodobom horizonte.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie