Aktuality

Poznáme ceny nových modelov Hyundai Kona a Kona N Line

Nová Kona vstupuje na trh s dvoma benzínovými motormi. Dobrou správou pre klientov je, že trojvalec 1,0 T-GDi (88 kW/120 k) automobilka začína ponúkať aj v kombinácii so 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou 7 DCT. Druhou alternatívou pod prednú kapotu je štvorvalec 1,6 T-GDi (145,6 kW/198 k), ktorý Hyundai dodáva sériovo výhradne v kombinácii s automatickou prevodovkou 7 DCT. V jeho prípade, na rozdiel od základného trojvalca, si budete môcť vybrať medzi pohonom 4x2 a 4x4. Dodajme, že dostupnosť kombinácie štvorkolky a automatu nie je v tejto triede rozhodne bežná.

Hyundai Kona FL

Štyri výbavy

Už štartovacia výbava Comfort obsahuje napríklad LED denné svetlá, 16-palcové zliatinové disky kolies, 8-palcový displej s rádiom a podporou služieb Apple CarPlay a Android Auto, digitálne rozhlasové vysielanie DAB, zadnú parkovaciu kameru, asistent na rozjazd a zjazd z kopca, systém sledovania únavy vodiča, systém autonómneho núdzového brzdenia, ako aj systém pre automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu. Praktickým doplnok je systém upozorňujúci na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách.

Hyundai Kona FL

V poradí druhý stupeň výbavy Family je okrem iného rozšírený o Winter Pack, ktorý obsahuje vyhrievané predné sedadlá a veniec volantu, solárne sklá a zatmavené sklá zadných okien, prístrojovú dosku Supervision s 10,25-palcovým LCD displejom. Nechýba ani svetelný a dažďový senzor, zadné parkovacie senzory a samostmievacie vnútorné spätné zrkadlo. Príplatkovou opciou v hodnote 400 € je Smart Pack s inteligentným kľúčom so štartovacím tlačidlom, imobilizérom a alarmom, ktorý je štandardne zahrnutý vo vyšších výbavách Style a N Line+.

Hyundai Kona FL

Verzie Style a N Line+ ponúkajú 18-palcové zliatinové disky kolies, predné LED svetlomety a zadné LED svetlá, automatické prepínanie diaľkových svetiel, elektronickú parkovaciu brzdu či informácie o maximálnej povolenej rýchlosti s asistentom sledovania dopravných značiek. Za príplatok 1 200 € Hyundai pre výbavy Style alebo N Line+ ponúka tzv. Safety Pack s adaptívnym tempomatom, asistentom na monitorovanie mŕtveho uhla, asistentom na upozornenie na vozidlá približujúce sa zboku pri cúvaní, varovný systém na bezpečné opustenie vozidla a asistent na jazdu na diaľnici.

Hyundai Kona FL

Súčasťou výbav Style a N Line+ je aj vyhrievanie zadných sedadiel, atraktívne ambientné podsvietenie v kabíne, head-up displej, elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá a bezdrôtové nabíjanie smartfónu. Infotainment reprezentuje integrovaná navigácia s 10,25-palcovým LCD displejom a službami Apple CarPay, Android Auto, Bluelink a Live Services. O kvalitný zvukový zážitok sa postará prémiový audiosystém KRELL s ôsmimi reproduktormi a zosilňovačom. Príplatkovým balíčkom je Premium Pack - resp. Premium Pack+ pri výbave N Line+ - ktorý za 1 500 € ponúka elektricky nastaviteľné predné sedadlá s koženým čalúnením a ventiláciou.

Hyundai Kona FL

Nová verzia N Line+

Od bežnej Kony sa odlišuje predným športovým nárazníkom a maskou chladiča, zadným športovým nárazníkom s difúzorom, dvojitou koncovkou výfuku, unikátnymi 18-palcovými diskami kolies a väčšími, 17-palcovými prednými kotúčovými brzdami. V interiéri zaujme Kona N Line+ látkovým čalúnením sedadiel s červeným prešívaním, červenými interiérovými prvkami a kovovými pedálmi. Kona ponúkne aj možnosť dvojfarebného lakovania karosérie. Vybrať si môžete strechu vozidla lakovanú v čiernej farbe Phantom Black (600 €) alebo metalický lak (590 €).

Za koľko

Základná verzia Hyundai Kona stojí 16 790 €. Ak prahnete po automatickej prevodovke, pripravte si minimálne 18 640 €. No ak chcete TOP kombináciu, teda výkonnejší štvorvalec, automat a pohon 4x4, tak bude váš bankový účet ľahší o minimálne 23 240 €. Nový Hyundai Kona sa v showroomoch autorizovaných predajcov Hyundai objaví v priebehu decembra 2020.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Karavan Etrusco A 7300 DB: Lyžovačka ide aj inak! (foto: Juraj Hrivnák)
Testy

Karavan Etrusco A 7300 DB: Lyžovačka ide aj inak!

Ponuka na požičanie karavanu sa u nás hneď spojila s otázkou, kam vyraziť. Na vínnu cestu? Za pamiatkami? Rozuzlenie však prišlo rýchlo. Čo tak za lyžovačkou? Veď situácia s hotelmi je veľmi neistá a karavan, ktorý poskytuje kompletné ubytovanie aj s varením, môže byť vhodným riešením!