Aktuality

Rebríček najspoľahlivejších motorov: Nemci by sa mali hanbiť, víťazmi prekvapivo nie sú Japonci!

trojvalec, motor, titulka,

Automobilový priemysel sa výrazne mení. Dokonca tak výrazne, že rokmi zaužívané automobilové predsudky strácajú na dôležitosti. Dôkazom môže byť aj najnovší rebríček britskej poisťovne Warranty Direct, ktorá vyvracia mnohé krčmové reči motoristov o nespoľahlivosti jednotlivých značiek.

Spoločnosť starostlivo analyzuje vlastné štatistiky, aby vedela odhadnúť mieru rizika poruchy motora určitej značky. Zverejnený rebríček je tiež zaujímavý v tom, že neberie do úvahy malé poruchy ani problémy s elektronikou ako napríklad sťahovanie okien či pokazené vyhrievanie zadného skla. Dôraz bol v tomto prípade kladený na drahé poruchy motora, ktoré vyžadujú náročnú opravu. Na mysli máme predovšetkým z defekty blokov motora, turbodúchadiel, hláv valcov, vstrekovačov alebo rozvodových mechanizmov. Treba však mať na pamäti, že poisťovňa dávala dohromady údaje o značke ako o celku. Neznamená to teda, že všetky motorizácie od daného výrobcu budú bezporuchové.

Azda najväčším prekvapením pre mnohých bude zbúranie mýtu: „Nekupuj autá začínajúce sa na F – Ford, Fiat a francúzske!“ V rebríčku sa práve Renault umiestnil na prvej priečke s najspoľahlivejšími motormi a indexom poruchovosti len 10,26 % (menej znamená lepšie), vôbec zle nedopadol ani spomínaný Fiat s výsledkom 13,95 %. Samotný Ford však na tom nie je tak dobre, ako by si automobilka priala. Spoločne s Volkswagenom, BMW, Jaguarom, Seatom či Audi obsadili nižšie priečky rebríčka. Nezažiarili ani Japonci. Najvyššiu priečku (9.) obsadil Lexus, za ním nájdeme Toyotu (14.) alebo Mazdu (20.).

Pozrite si kompletný rebríček poisťovne Warranty Direct:

Warranty Direct (štatistika spoľahlivosti motorov)
Warranty Direct (štatistika spoľahlivosti motorov)
Warranty Direct (štatistika spoľahlivosti motorov)
Warranty Direct (štatistika spoľahlivosti motorov)
Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie