Aktuality

AKTUÁLNE: Na náš trh vstúpi nová čínska značka elektromobilov!

Škandál s batériami

Rok 2019 nebol pre čínsku automobilku práve najúspešnejší. V polovici roka 2019 čelila škandálu, kedy musela stiahnuť z predaja už predané modely z dôvodu rizika požiaru v batériách. Mnohí kritici vtedy predpovedali automobilke rýchly koniec, ale nestalo sa.

Práve naopak, tohtoročný predaj jej vozidiel v porovnaní s rokom 2019 stúpol o viac ako dvojnásobok. Podľa prezidenta spoločnosti Nio Lihonga Qina je teda logické, že aktuálne je najvyššou prioritou expanzia do Európy.

Elektrické SUV značky NIO radu ES (2020)
Elektrické SUV NIO ES8 (2020)

Misia „Marco Polo”

Projektový plán s názvom „Marco Polo” má za cieľ predať v nadchádzajúcich dvoch rokoch 7 000 elektrických modelov SUV ES6 a ES8 na európskom trhu. Za svoje sídlo v Európe si strategicky zvolila dánsku Kodaň a nemohla si vybrať lepšie. V Kodani bude od roku 2023 platiť vládny zákaz predaja nových benzínových a naftových áut.

Elektrické SUV značky NIO radu ES (2020)
Elektrické SUV NIO ES6 (2020)

Batéria s dojazdom 900 km

Elektrické SUV značky NIO radu ES (2020)

Automobilka sľubuje tiež predstavenie batérie s kapacitou 150 kWh, ktorá by novým modelom zabezpečila dojazd až 900 kilometrov. V súčasnosti vo svojich SUV používa batérie s kapacitou 70 alebo 84 kWh. Nové elektrické SUV EC6 by však už malo mať kapacitu 100 kWh, čo predstavuje dojazd približne 600 km.

Ak by sa automobilke podarilo vyrobiť batériu s kapacitou 150 kWh, model ES6, ktorý by ňou bol vybavený, by sa stal prvým elektromobilom, ktorý by bol schopný konkurovať ekvivalentným modelom s plnou nádržou alebo dokonca aj hybridom.

Interiér elektromobilu NIO ES8 (2020)
Interiér elektromobilu NIO ES8 (2020)

Výmena vybitej batérie za 3 minúty

Elektrické SUV značky NIO radu ES (2020)

Nio prichádza aj s revolučným riešením problému vybitej batérie v elektromobiloch, ktorá by sa dalo jednoducho vymeniť za “novú” plne nabitú. Rovnaký nápad sa snažil realizovať aj start-up Better Place, ktorý však zbankrotoval, či Tesla, ktorá projekt vzdala v roku 2014. Spoločnosť Nio však v realizovaní svojho plánu pokračovala a oznámila dosiahnutie už 500 000 úspešne vymenených batérii. Výmena batérie trvá iba 3 minúty a vykonáva sa v špeciálnych staniciach.

Prečítajte si aj:


Automobilka NIO vyriešila problém s nabíjaním elektromobilov! Zaberie iba 3 minúty!

ERIK STRÍŽ


Je to oficiálne. Lucid Air už má ceny a ide do Európy. Najväčší konkurent Tesly Model S má výkon vyše tisíc koní

ERIK STRÍŽ


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie