Magazín

Bývalý prezident Kie začal šéfovať celému Hyundaiu. Euisun Chung nahradil Mong-Koo Chunga

Euisun Chung, nový predseda predstavenstva spoločnosti Hyundai Motor Group
Euisun Chung, nový predseda predstavenstva spoločnosti Hyundai Motor Group

Informovala o tom automobilka Kia, ktorá patrí práve pod automobilový koncern Hyundai. Nové vedenie sa totiž bude týkať aj jej, navyše sa jedná o človeka z jej vlastných radov. Od roku 2003 totiž pôsobil v značke Kia ako šéf strategického plánovania a od roku 2005 ako prezident spoločnosti. Následne sa od roku 2009 vrátil na popredné pozície v materskom Hyundai, aby sa teraz stal jej predsedom.

Euisun Chung bol uznaný za svoju inovatívnu víziu a za úspešné vedenie kľúčových spoločností skupiny za posledné dva roky ako výkonný podpredseda.

Spoločnosť Hyundai Motor Group otvorí pod vedením Euisuna Chunga novú kapitolu svojej histórie. V súlade s víziou „Spoločne za lepšiu budúcnosť“ bude skupina vyvíjať a vyrábať kľúčové technológie a schopnosti na prekonanie neistoty trhu, vrátane COVID-19.

Euisun Chung vo svojich inauguračných poznámkach predstavil budúce smerovanie skupiny ako zameranú na zákazníkov, ľudskosť, budúcnosť a sociálny prínos.

„Všetky naše ciele a snahy musia byť zamerané na zákazníka. Prvým krokom k šťastiu zákazníka je umožniť mu sústrediť sa na svoj vlastný život prostredníctvom dokonalej kvality našich výrobkov a služieb,“ uviedol Chung.

Skupina ponúkne riešenia mobility prispôsobené životnému štýlu zákazníka a bude si naďalej upevňovať svoje vedúce postavenie na trhu v rôznych oblastiach, vrátane autonómneho riadenia, elektrifikácie, vodíkových palivových článkov, robotiky a mestskej leteckej mobility (UAM).

Doterajší šéf spoločnosti Hyundai, Mong-Koo Chung, odovzdal svoju funkciu nástupcovi po úspešnej kariére v juhokórejskom priemyselnom gigante a vyjadril želanie „posunúť sa ďalej“. Dnes zastáva funkciu čestného predsedu spoločnosti.

Euisun Chung potvrdil, že bude pokračovať a nadväzovať na dedičstvo po zakladajúcom predsedovi Juyung Chungovi a čestnom predsedovi Mong-Koo Chungovi.

Čestný predseda Chung je všeobecne uznávaný za svoj príspevok k pokroku v globálnom automobilovom priemysle a v roku 2020 bol uvedený do Siene slávy automobilového priemyslu.