Aktuality

Ženy za volantom nie sú o nič horšie ako muži. Nová Hyundai Miss Drive absolvovala Školu šmyku

Nová Hyundai Miss Drive absolvovala Školu šmyku (foto: Hyundai)

Napriek tomu, že koronavírus zasiahol do celospoločenského diania u nás i vo svete, a teda aj do súťaže Miss Slovensko 2020, značka Hyundai sa nenechala odradiť a vyhlásila súťaž Miss Drive 2020 v náhradnom termíne. O prestížny motoristický status Miss Drive sa uchádzalo dvanásť finalistiek Miss Slovensko, ale vyhrať mohla iba jedna. Víťazkou sa napokon stala NATÁLIA VOHLÁRIKOVÁ (Instagram), ktorá včera absolvovala Školu šmyku v Centre bezpečnej jazdy na crossoveri Hyundai Kona.

Absolvovať Školu šmyku je zážitok a nie je pravda, že by v nej dámy dosahovali horších výsledkov ako muži. Práve naopak, ukazuje sa, že aj slečny, ktoré inak nemajú o autá špeciálny záujem, sú ochotné učiť sa nové veci a nechať si poradiť od špecialistov.

Nová Hyundai Miss Drive absolvovala Školu šmyku (foto: Hyundai)

Natália Vohláriková prešla štandardným teoretickým výcvikom, v ktorom inštruktor objasnil základné typy krízových situácií a ich riešenia. Súčasťou tejto teoretickej časti sú aj pokyny ako zaujať správne miesto za volantom či ako predvídať krízové situácie, a teda celkom sa im vyhnúť. Ako to už ale býva v praxi, takéto krízové situácie prichádzajú nečakane. Je preto najlepšie vyraziť na trať a vyskúšať si všetko na vlastnej koži, pretože znalosti sa nadobúdajú nielen vzdelávaním, ale predovšetkým skúsenosťou!

Po asi dvoch hodinách teórie nasledovali jazdy na Hyundai Kona. Jedná sa o auto, ktoré v ideálnej miere kombinuje proporcie vhodné do mesta, dobrú ergonómiu riadenia, praktický potenciál a komfort na palube. Jedná sa o jedno z najbezpečnejších áut vo svojej kategórii s plným päťhviezdičkovým hodnotením v Euro NCAP, bolo preto rozumné trénovať si zvládanie krízových situácií práve na ňom.

Nová Hyundai Miss Drive absolvovala Školu šmyku (foto: Hyundai)
Nová Hyundai Miss Drive absolvovala Školu šmyku (foto: Hyundai)

Natália Vohláriková absolvovala jazdy na suchom i mokrom povrchu, pričom práve špeciálna plošina s tryskajúcou vodou a technológiou pre okamžité uvedenie vozidla do šmyku preverila schopnosti adeptky najlepšie. Rovnako, ako sa minulý rok v rovnakých disciplínach darilo Tereze Turzovej, Miss Drive 2019, na konci dňa plného jazdenia odišla so znalosť zvládať kritické situácie aj Natália Vohláriková, Miss Drive 2020.

Nová Hyundai Miss Drive absolvovala Školu šmyku (foto: Hyundai)

Čo o sebe Natália prezradila?

Do súťaže Miss Slovensko 2020 sa Natália prihlásila, pretože v rámci svojich záľub pochodila už mnoho súťaží a tento projekt je pre ňu úplne niečím novým. Študentka gymnázia v Seredi miluje šport, tanec, ale aj spev. V budúcnosti by chcela študovať medicínu. Natália má 18 rokov a výšku 180 centimetrov.

Pozrite sa, ako sa Natálii darilo v slalome na enkovom Hyundai Tucson, v ktorom ju inštruoval Maťo Homola:

Za poskytnutie fotografií ďakujeme spoločnosti Hyundai Motor Czech s.r.o., organizačná zložka Slovakia

Erik Stríž - auto motor a šport, Autoviny.sk
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie