Aktuality

Superb končí na tróne, Škoda predstavuje úplne novú vlajkovú loď! Poznáme detaily:

Škoda Enyaq silueta

Novým modelom Enyaq realizuje automobilka dôležitú časť svojej stratégie elektromobility. Ako prvé sériové vozidlo značky používa toto SUV s čisto batériovým elektrickým pohonom modulárnu platformu pre elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Výrobca teraz zverejňuje fotografiu siluety vozidla, ktorá naznačuje vzhľad jej najdôležitejšieho tohtoročného nového modelu. Novinka podľa dizajnérov značky kombinuje emocionálne línie a vyvážené proporcie s udržateľnou radosťou z jazdy a veľkorysou ponukou vnútorného priestoru typického pre českú automobilku.

Zároveň vo svojej správe uvádzajú, že elektromobil sa stane novou vlajkovol loďou značky. Ide o zaujímavé tvrdenie, keďže vonkajšou dĺžkou má byť novinka kratšia ako Octavia, pričom v interiéri ponúkne podobný priestor ako model Kodiaq. Elektromobil ponúkne pohon zadných alebo všetkých kolies, okrem toho budú k dispozícii tri veľkosti batérie a päť výkonnostných stupňov. Poteší tiež maximálny nabíjací výkon až 125 kW, vďaka čomu by zastávky na staniciach nemali byť zbytočne dlhé. Ešte dôležitejší údaj však predstavuje dojazdová vzdialenosť na jedno nabitie až 500 kilometrov v cykle WLTP.

Predstavenie, pre Škodu nepochybne revolučného modelu, je vyvrcholením osláv 125 rokov od založenia mladoboleslavskej automobilky. Novinku tak uvidíme už prvého septembra 2020 v hlavnom meste Českej republiky.

VIDEOTESTY AMŠ

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie