Aktuality

Bentley podporilo LGBTQ+ komunitu špeciálnou edíciou Continentalu GT

Značka Bentley ešte v máji tohto roka odprezentovala svoj model Bacalar v dúhových farbách, aby následne v júli zopakovala svoju aktivitu, ale už v súvislosti s modelom Continental GT. Ten dostal farby dúhy, čím chce automobilka vyjadriť svoju podporu komunite LGBTQ+. Tentokrát však dúhový lak (alebo fólia?) zmenil orientáciu, v Bacalar sa sedem farieb na seba naskladalo vertikálne, zatiaľ čo v Continental GT je to horizontálny prechod piatich farieb.

Bentley zároveň týmto modelom vyjadruje „nádej a vďačnosť“ po pandémii koronavírusu.

Špičkový model Bentley Continental GT V8 Convertible v dúhovom vyhotovení bude oficiálne odprezentovaný na podujatí Cheshire East Virtual Pride 2020, ktoré sa bude konať 25. júla 2020 v online priestore.

Návrh dúhovej úpravy nevznikol v počítačoch grafikov a dizajnérov, ale vytvorila ho iba 5-ročná Eleanor, dcéra jedného zo zamestnancov automobilky počas karantény. Automobilka pre svojich zamestnancov a ich rodiny pripravila práve takúto súťaž.

„Prijali sme príležitosť vytvoriť si prvé dúhové auto, pretože dúhy sú považované za ikonu komunity LGBTQ + a podujatia Pride, ktoré oslavujú individualitu a konajú sa po celom svete v priebehu júna a júla,“ uviedol Dr. Astrid Fontaine, člen Bentleyho člena rady pre ľudí, digitalizáciu a IT v značke Bentley.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie