Aktuality

Škoda bude mať od augusta nového šéfa, okolo celej veci sú však tajnosti

Aktuálny šéf značky Škoda, Bernhard Maier, na predstavení modelov Škoda RS iV a Škoda SCOUT v Mladej Boleslavi, jún 2020
Zdroj: Škoda Auto

Vo štvrtok mladoboleslavská automobilka oficiálne vyhlásila, že predseda predstavenstva vo svojich 61 rokoch z funkcie odchádza a od 1. augusta 2020 tak bude musieť obsadiť pozíciu niekým iným.

Keďže vo svojom vyhlásení neuviedli dôvod Maierovho odchodu, okamžite sa začali špekulácie o tom, čo ho k tomu viedlo. Jednou z možností je aj odchod do dôchodku, čo by vzhľadom na jeho vek prichádzalo do úvahy. Ďalšou z možností je, že mu bola ponúknutá lukratívnejšia pozícia. O odchode Maiera z vedenia automobilky sa povrávalo už v júni, kedy mal byť dôvodom presun vrcholových manažérov medzi značkami koncernu.

Maier nastúpil na čelo Škody v novembri 2015 a patrí k jedným z hlavných tvorcov programu Strategie 2025+, ktorý sa zameriava na zlepšenia v oblasti elektromobility, digitalizácie a konektivity. Za necelých 5 rokov vznikli pod jeho vedením nové modely SUV Kodiaq, Karoq a Kamiq, nový model Scala a aktuálne sa pracuje na modely Enyaq.

K Maierovmu odchodu sa vyjadril aj šéf koncernu Volkswagen Herbert Diess, ktorý uviedol, že „Je jedným z najskúsenejších manažérov v koncernu Volkswagen. Vo funkcii predsedu predstavenstva výrazne prispel k ďalšiemu vyprofilovaniu značky. Jeho roky v spoločnosti Škoda Auto patria medzi tie najúspešnejšie v celej 125-ročnej histórii automobilky.“

V auguste zasadne predstavenstvo Škody, aby sa dohodlo na mene nového šéfa, ktorý automobilku povedie. Zatiaľ nie je známy žiadny kandidát.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie